×
Etiketë: arrestohen
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar është koduar ” SEE JAD”. Operacioni katër ditor u organizua nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë...
Lajme30 Shtator 2020
EUROPOL-i ka kryer një operacion ndërkombëtar në të cilin 166 persona janë arrestuar. Sipas Europol, 390 000 persona dhe 44 000 automjete hynë në ‘sitën’ e kontrollit në vendet ndërkufitare, të listuar si pikat e...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka përfunduar aksionin në Pejë. Policia bën të ditur se ka arrestuar njëmbëdhjetë persona të dyshuar për përfshirje në veprën penale ‘importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi ndërmjetësim ose...
Lajme29 Shtator 2020
Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti Special, ka zhvilluar një operacion të gjerë në Rajonin e Pejës. Aksioni në Pejë nga Drejtoria për Hetimin e...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, gjatë ditës së djeshme ka arrestuar 6 persona, pasi të njëjtit ishin përfshirë në një rrahje, raporton Front Online. Sipas raportit 24 orësh të policisë, 4 nga të dyshuarit janë dërguar në...
Kronika26 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar në fshatin Pirq të Mitrovicës, pasi kanë penguar inspektorët e Agjencisë së Veterinarisë dhe Ushqimit të Kosovës, gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Janë kapur nga forcat e policisë franceze dy persona që cilësohen si autorët e sulmit të sotëm përballë selisë së dikurshëm të revistës Charlie Hebdo. Personat në fjalë janë një 18 vjeçar pakistanez dhe një...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen Gjorçe Petrov, në dalje të Shkupit në drejtim të...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në një aksion për kapjen e dilerëve të drogës në rajonin e Kërçovës janë arrestuar dy persona. “Në qendrën e Kërçovës është ndaluar makina e tipit “Audi”, e...
Lajme18 Shtator 2020
Para pak orësh ka nisur një aksion i madh arrestimesh në shumë pjesë të vendit. Vetëm në Karaçevë janë arrestuar mbi 17 policë për lojëra ilegale te fatit, kontrabandim, trafikim me qenie njerëzore etj. Burime...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kroacia është në këmbë nga ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin. Që nga pasdita e djeshme janë kryer disa arrestime dhe kanë filluar hetime ndaj zyrtarëve të lartë shtetëtorë dhe biznesmenëve të njohur atje....
Kronika18 Shtator 2020
Përgjatë 24 orëve të fundit, është raportuar edhe për kontrabandim mallrash. “SPK. Dheu i Bardh 17.09.2020-18:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas të Serbisë pasi që gjatë kontrollit në automjetin e tyre u është...
Kronika18 Shtator 2020
Brenda një dite në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 22 aksidentet trafiku me dëme materiale dhe 16 me të lënduar. Për 24 orë Polica e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 209 tiketa trafiku. Ndërsa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.