Kronika

Arrestohen dy serbë, kapen me 5 thasë duhan

Arrestohen dy serbë, kapen me 5 thasë duhan
10:38 | 18 Shtator 2020

Përgjatë 24 orëve të fundit, është raportuar edhe për kontrabandim mallrash.

“SPK. Dheu i Bardh 17.09.2020-18:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas të Serbisë pasi që gjatë kontrollit në automjetin e tyre u është gjetur dhe sekuestruar një sasi duhani (pesë thasë) pesha nuk është konfirmuar. Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullte.”, njofton Policia e Kosovës.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera