×
Etiketë: pesë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti fqinj i Kosovës, Mali i Zi, vazhdon të përballet me gjendje të rëndë sa i përket koronavirusit. Në 24 orët e fundit, në këtë vend janë shënuar 197 raste të reja pozitive me COVID-19,...
Ekonomi29 Shtator 2020
As pas 5 tentimeve, Kuvendi nuk ia votoi projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. E shefi i ekzekutivit, Avdullah Hoti, nuk priti më. Në forcën e tij, për t`u dalë në ndihmë bizneseve të prekura nga pandemia...
Ekonomi29 Shtator 2020
Për të pestën herë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19. Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 48 deputetë, ndërsa votimi për...
Kronika26 Shtator 2020
Pesë të dyshuar janë arrestuar në fshatin Llapashticë të Podujevës, të cilët nga njësitë në një fushë të hapur janë zënë në flagrancë duke përpunuar substanca narkotike nga bimët e kanabisit. Në një shtëpi të...
Lajme26 Shtator 2020
Fletarrestimi i lëshuar nga Prokurori i Specializuar për kryetarin e OVL-UÇK’së, Hysni Gucati e ngarkon atë me tri vepra penale bazuar në Kodin Penal të Republikës së Kosovës. Sipas pretendimeve të Speciales, ai mund të...
Lajme23 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës Besnik Tahiri ka folur rreth pozicionimit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në koalicionin qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ai në Prime Time në Kanal10 ka thënë se AAK-ja...
Lajme23 Shtator 2020
Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të temperaturave Mbi rajonin tonë në ditën e sotme është shtrirë një...
Kronika23 Shtator 2020
Rastet e dhunës në familje vazhdojnë të jenë shqetësuese në Kosovë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në polici janë regjistruar 5 raste të dhunës në familje. Në shumicën dërmuese viktimë janë gratë. Rastet e...
Lajme23 Shtator 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen 5 komisione parlamentare. Komisioni për Buxhet dhe Transfere, komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Perona të Pagjetur...
Lajme23 Shtator 2020
Kreu i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, e ka vlerësuar Gjykatën Speciale si gjykatën më të njëanshme në botë dhe po të mundnin “do ta shpërbënin atë për pesë minuta”. Në Interaktiv të KTV-së, ai...
Lifestyle21 Shtator 2020
Tumori dhe sëmundja e zemrës janë shkaqet më të zakonshme të vdekshmërisë në gratë e moshës mesatare. Sipas statistikave dhe në varësi të moshës, këto dy sëmundje janë shkaku i vdekjes në popullatën totale femërore...
Kronika21 Shtator 2020
Pesë raste të dhunës familjare janë raportuar dje në Policinë e Kosovës, ndërsa të gjitha ankueset janë të gjinisë femërore. Rastet e dhunës familjare kanë ndodhur në Podujevë, Prishtinë, Gllogoc, Suharekë dhe Mitrovicë e Jugut....
Lajme18 Shtator 2020
Fundjava në Kosovë do të jetë kryesisht me diell. Në fillim të javës së ardhshme do të ketë mundësi për riga lokale shiu, ndërsa temperaturat do rriten lehtësisht. Shtrirja e fushave të presionit të lartë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.