×
 • Lajme
 • Lajme

  Parshikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Fundjava në Kosovë do të jetë kryesisht me diell. Në fillim të javës së ardhshme do të ketë mundësi për riga lokale shiu, ndërsa temperaturat do rriten lehtësisht.

  Shtrirja e fushave të presionit të lartë mbi rajonin tonë në fundjavë favorizon mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell, herë-herë me vranësira kalimtare. Temperaturat pësojnë një rënie të lehtë, por mbesin pak mbi vlera mesatare, njofton Prishtina Weather.

  Mot me vranësira dhe diell parashihet të mbajë në ditët e para të javës së ardhshme, e orëve të pasdites përreth viseve malore paraqiten mundësi për reshje të dobëta lokale shiu, derisa temperaturat shënojnë një rritje të lehtë.

  Parashikimi për periudhën 19-23 shtator:

  19.09 – Paradite pjesërisht vranët, e gjatë ditës kryesisht me diell.
  20.09 – Kryesisht me diell.
  21.09 – Pas mëngjesit të freskët, ditën kryesisht me diell dhe ngrohtë. Pasdite përreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.
  22.09 – Ngrohtë, vranësira dhe intervale me diell. Rreth viseve malore orëve të pasdites mundësi për reshje lokale shiu.
  23.09 – Vranësira dhe intervale me diell. Mundësi për riga lokale shiu.

  Temperaturat minimale do të luhaten nga 9C deri në 12C, ndërsa maksimalet nga 24 deri 28C. Era do të fryjë kryesisht nga verilindja, e lehtë dhe mesatare 3-8m/s. Shtypja atmosferike në rritje mbi vlera normale, e më pas gradualisht në rënie.

  Image may contain: text that says 'Shtune 19/09 Diel 20/09 Hene 21/09 Marte 22/09 Merkure 23/09 11 10 25 Era: VL 4-8m/s Shtypja: 1022mb UV indeksi: 6 AQI: 20-40 9 25 Era: VL 3-7m/s Shtypja: 1017mb UV indeksi: AQI: 20-40 26 Era: JL-VL 1-4m/s Shtypja: 1017mb 27 10 Era: JL 1-3m/s Shtypja: 1016mb 12 AQI: 20-40 26 Era: JP 4-13m/s Shtypja: 1014mb 35 30 25 20 15 10 Grafiku temperaturave te parashikuara dhe vlerave mesatare shumevjeçare Parashikimi me: 18.09.2020 mire Indeksi kualitetit te ajrit (AQI) pashendetshme rrezikshme 50 100 150 200 300 500 Shenimet per UV indeks: DWD'

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Lajme24 Maj 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.