×
Etiketë: ardhshme
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se gjatë javës së ardhshme do të shpërndahen mbi 160 mijë vaksina të gripit sezonal për qytetarët e Kosovës. Kështu ka deklaruar ai pas takimit me përfaqësues nga Instituti...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve. Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e...
Lajme29 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të jetë kohë me vranësira ndërsa të mërkurën pritet të ketë kthjellim, shkruan Prishtina Weather. 28.09.2020 – Në veri të rajonit po kalon një ciklon, që ditën e nesërme...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi është deklaruar se javën që vjen gjyqtari i procedurës paraprake në Hagë do të vendosë nëse Hysni Gucati dhe Nasim Haradinajn do të dërgohen në paraburgim. Ai ka thënë se tani për...
Lajme25 Shtator 2020
Task Forca për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt të punës, ku është shqyrtuar zhvillimi i procesit mësimor. Në këtë mbledhje është paralajmëruar se mësimi në shkollat e Komunës...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se në mbledhjen e ardhshme të qeverisë pritet të votohet grupi punues për të themeluar Institutin për krimet e luftës që kanë ndodhur në Kosovë. Ai...
Front TV24 Shtator 2020
Një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe po paralajmërohet të ndodhë në ditët në vijim, duke mos përmendur datë. Bashkimi Evropian në një përgjigje për Front Online thotë se takimi ndërmjet Prishtinës e Beogradit...
Lajme23 Shtator 2020
Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të temperaturave Mbi rajonin tonë në ditën e sotme është shtrirë një...
Lajme18 Shtator 2020
Fundjava në Kosovë do të jetë kryesisht me diell. Në fillim të javës së ardhshme do të ketë mundësi për riga lokale shiu, ndërsa temperaturat do rriten lehtësisht. Shtrirja e fushave të presionit të lartë...
Lajme18 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Lajme17 Shtator 2020
IHMK-ja njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. Në fushat barike do të ketë ngritje të lehta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
Front TV17 Shtator 2020
Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike është shtyrë për votim për seancën e ardhshme, raporton Front Online. Kjo për shkak se në Kuvend nuk pati kuorum për ta votuar këtë Projektligj. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani e shtyu për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.