×
Etiketë: ardhshme
Lajme16 Shtator 2020
Përhapja e pandemisë së Coronavirusit në Kosovë më së rëndi ka ndikuar në sektorin e hotelerisë. Kjo, pasi Qeveria mori vendim për mbylljen e përkohshme të shumë bizneseve, ndaloi grumbullimin e njerëzve, si dhe u...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku do të jenë dy prej katër personave që do të raportojnë gjatë javës së ardhshme në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë. Në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kreu i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, deklaroi sot se hovi i dialogut Kosovë-Serbi duhet të ruhet, dhe se nuk ka asnjë arsye për të caktuar afate. Fabrizi tha se si ndërmjetësues në...
Lajme13 Shtator 2020
Kreu i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, deklaroi sot se hovi i dialogut Kosovë-Serbi duhet të ruhet, dhe se nuk ka asnjë arsye për të caktuar afate. Fabrizi tha se si ndërmjetësues në...
Lajme10 Shtator 2020
Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka folur për herë të parë pas marrëveshjes së firmosur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, ku Izraeli ishte një nga temat në marrëveshje. “Çdo...
Lajme10 Shtator 2020
Javën e ardhshme do të vendoset për hapjen e kufijve pa kushte ndërmjet vendeve të rajonit. Ky është konstatimi i ministrave të Shëndetësisë së Kosovës dhe Maqedonisë, të cilët u takuan sot në Shkup. Ministri...
Lajme09 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk ka dashur të tregojë nëse do të hyjë në partneritet me ndonjërën nga partitë tjera politike në zgjedhjet e ardhshme. Nënkryetari i kësaj partie Besnik Bislimi në Debat Plus në TV Dukagjini,...
Lajme09 Shtator 2020
Masa të ngrohta ajrore që kanë përfshi rajonin tonë dhe fusha të presionit të rritur, do të favorizojnë mot shumë të ngrohtë dhe kryesisht të kthjellët edhe përgjatë ditëve të ardhshme dhe fundjavës. Temperaturat gjatë...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media tha se marrëveshja e nënshkruar me Kosovës dhe Serbisë në Uashington është shumë e dëmshme për vendin, raporton Front Online. Ai tha se qeveria...
Lajme07 Shtator 2020
Java e dytë e muajit shtator do të kushtëzohet me mot kryesisht të qetë, me diell dhe vranësira të shpërndara. Për shkak të kthjellimeve dhe prezencës së madhe të diellit, indeksi UV do të vazhdoj...
Lajme06 Shtator 2020
Sipas Prishtina Weather gjatë javës që vjen pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë dhe me diell. Njoftimi i plotë: Mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë gjatë javës në vijim. 6.09.2020 – Gjatë...
Lajme03 Shtator 2020
Për shkak të numrit të madh të rasteve të infektuara me virusin Covid-19, Institucionet Publike Shëndetësore në Kosovë kanë reduktuar dhënien e shërbimeve shëndetësore. Pacientët që kanë qenë në gjendje jo të rënduar shëndetësore në...
Lajme02 Shtator 2020
Ditëve në vijim më freskët, me kthjellime dhe më shumë diell. Nga fundjava temperaturat në rritje Zona anticiklonike nga Evropa Perëndimore po shtrihen edhe mbi rajonin tonë, që ditëve në vijim favorizojnë mot të qëndrueshëm,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.