[wp-story]

Lajme

Mot i ngrohtë dhe me diell, javën e ardhshme

Mot i ngrohtë dhe me diell, javën e ardhshme
15:20 | 06 Shtator 2020

Sipas Prishtina Weather gjatë javës që vjen pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë dhe me diell.

Njoftimi i plotë:

Mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë gjatë javës në vijim.

6.09.2020 – Gjatë javës në vijim vendi ynë mbetet nën dominim të fushave të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot me kthjellime dhe diell, e rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të mbajnë temperaturat në vlera më të rritura nga vlerat mesatare për këtë periudhë kohore.
Ditën e martë depërtimi i masave më të freskët ajrore në rajon, sjell përkohësisht vransira dhe një ulje të lehtë të temperaturave, e vende-vende me mundësi edhe për ndonjë rigë lokale shiu.7.09 – Kryesisht kthjellët, me diell dhe nxehtë.
8.09 – Më freskët, pjesërisht vranët paradite, gjatë ditës kryesisht me diell.
9.09 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.
10.09 – Shumë ngrohtë, kthjellët dhe me diell.
11.09 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 13C deri në 15C, ndërsa maksimalet nga 27C deri në 30C.
Era do të fryejë kryesisht nga verilindja e lehtë dhe mesatare 3-7m/s, ditën e martë me hove deri në 12m/s.
Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes lartë mbi vlera normale.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera