×
 • Lajme
 • Lajme

  Mot i ngrohtë dhe me diell, javën e ardhshme

  FrontOnline
  06 Shtator 2020

  Sipas Prishtina Weather gjatë javës që vjen pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë dhe me diell.

  Njoftimi i plotë:

  Mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë gjatë javës në vijim.

  6.09.2020 – Gjatë javës në vijim vendi ynë mbetet nën dominim të fushave të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot me kthjellime dhe diell, e rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të mbajnë temperaturat në vlera më të rritura nga vlerat mesatare për këtë periudhë kohore.
  Ditën e martë depërtimi i masave më të freskët ajrore në rajon, sjell përkohësisht vransira dhe një ulje të lehtë të temperaturave, e vende-vende me mundësi edhe për ndonjë rigë lokale shiu.7.09 – Kryesisht kthjellët, me diell dhe nxehtë.
  8.09 – Më freskët, pjesërisht vranët paradite, gjatë ditës kryesisht me diell.
  9.09 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.
  10.09 – Shumë ngrohtë, kthjellët dhe me diell.
  11.09 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.

  Temperaturat minimale do të luhaten nga 13C deri në 15C, ndërsa maksimalet nga 27C deri në 30C.
  Era do të fryejë kryesisht nga verilindja e lehtë dhe mesatare 3-7m/s, ditën e martë me hove deri në 12m/s.
  Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes lartë mbi vlera normale.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se përkundër reshjeve të dendura të shiut dhe pamundësisë së përpunimit të ujit nga...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova duhet të manifestoj qëllimin e saj që të jetë e gatshme t’i...
  Lajme24 Qershor 2024
  Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës, do ta dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Projektligjin për Komisionin e Pavarur për Media...
  Hulumtime24 Qershor 2024
  Komuna e Deçanit e cila drejtohet nga Bashkim Ramosaj ka shpërblyer me tender 7.8 milionë euro konsurciumin “Lika Company & Lika Trade”...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar me 15 muaj burgim të akuzuarin për sulm ndaj KFOR-it dhe Policisë së Kosovës në...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria do të luajë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupin B të Kampionatit Europian ndaj Spanjës. Një sfidë vendimtare ku...
  Lajme24 Qershor 2024
  Një ditë pas vërshimeve të së dielës, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka takuar institucionet e sigurisë, me ç’rast është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.