×
Etiketë: diell
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës me anë të një komunikate për media ka njoftuar për motin që do të mbajë gjatë ditës së nesërme në vendin tonë. IHMK ka bërë të ditur se do të mbajë...
Lajme18 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Lajme15 Shtator 2020
Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Të premten parashihet rënie të përkohshme të presionit atmosferik dhe vranësira të dendura të cilat vende–vende parashihen të...
Lajme10 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se do të ketë pak vranësira, sidomos për rreth relievit malor, por nuk parashikohet reshje. Indeksi UV do...
Lajme08 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njoftoi se të mërkurën dhe të enjten do të mbajë mot me diell. “Do të ketë pak vranësira, sidomos për rreth relievit malor, por nuk parashikohet reshje”, thuhet në njoftimin e...
Lajme06 Shtator 2020
Gjatë javës së ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë. Vendi ynë mbetet nën dominim të fushave të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot me kthjellime dhe diell,...
Lajme06 Shtator 2020
Sipas Prishtina Weather gjatë javës që vjen pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë dhe me diell. Njoftimi i plotë: Mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë gjatë javës në vijim. 6.09.2020 – Gjatë...
Lajme29 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i qetë, të shtunën. Sipas njoftimit, nuk do të ketë reshje shiu, ndërsa temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë...
Lajme22 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat në orët e vona mund të sjellin reshje të izoluara shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh,...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në Shqipëri sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në zonat verilindore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje në formën e...
Lajme16 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi, përcjellë edhe me zbrazje...
Lajme12 Gusht 2020
Sot dhe nesër pritet të mbajë mot i nxehtë. Afrimi i një fronti të ftohtë gjatë ditës së sotme në lindje të rajonit, orëve të pasdites do të shtojë mundësitë për zhvillime të rrebesheve me...
Lifestyle30 Korrik 2020
Nëse po përdorni një grup të caktuar medikamentesh, duhet të evitoni ekspozimin ndaj dritës së diellit dhe temperaturave të larta Disa kremra për akne, antibiotikët dhe antidepresivët në kombinim me dritën e diellit mund të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.