×
Etiketë: mot
Lajme08 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njoftoi se të mërkurën dhe të enjten do të mbajë mot me diell. “Do të ketë pak vranësira, sidomos për rreth relievit malor, por nuk parashikohet reshje”, thuhet në njoftimin e...
Lajme06 Shtator 2020
Gjatë javës së ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë. Vendi ynë mbetet nën dominim të fushave të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot me kthjellime dhe diell,...
Lajme06 Shtator 2020
Sipas Prishtina Weather gjatë javës që vjen pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë dhe me diell. Njoftimi i plotë: Mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë gjatë javës në vijim. 6.09.2020 – Gjatë...
Lajme01 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se nga sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë nga verilindja të cilat do të kushtëzojnë mot relativisht të freskët, me...
Lajme29 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i qetë, të shtunën. Sipas njoftimit, nuk do të ketë reshje shiu, ndërsa temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë...
Lajme26 Gusht 2020
Ditëve të fundit të verës meteorologjike mbi vendin tonë parashihet të mbizotërojë mot tipik veror, i nxehtë dhe me kthjellime, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se një valë e të nxehtit...
Lajme24 Gusht 2020
Me mot të ndryshueshëm do të nisë java e fundit e gushtit. Me vranësira, shi dhe intervale me diell, do të përballet vendi gjatë kësaj jave. Gjatë ditës së sotme mëngjesi do të jetë me...
Lajme23 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e gushtit do të fillojë me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas njoftimit, vranësirat gjatë ditës së hënë dhe të martë,...
Lajme19 Gusht 2020
Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të paqëndrueshme ajrore. Mot jostabil të shoqëruara me erëra, reshje shiu dhe rrezik për breshër do të jetë gjatë ditës së sotme. Instituti Hidrometeorologjik...
Lajme18 Gusht 2020
Vendi ynë gjatë dy ditëve të ardhshme do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të paqëndrueshme ajrore, duke krijuar kushte për mot jostabil të shoqëruara me erëra, reshje shiu dhe rrezik për breshër....
Lajme17 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se java e tretë e muajit gusht do të vijojë me mot të ndryshueshëm, por me intervale të gjata me diell. IHK njofton se nga dita e hënë...
Lajme16 Gusht 2020
Java e ardhshme në Kosovë do të përcillet me mot të ndryshueshëm, por me intervala të gjata me diell. Nga e hëna deri të enjten, kryesisht pasditeve pritet të ketë vranësira dhe kushte për reshje...
Lajme15 Gusht 2020
Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellur edhe me zbrazje elektrike. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15- 16...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.