Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mot i ndryshueshëm në Kosovë gjatë javës së ardhshme

  FrontOnline
  16 Gusht 2020

  Java e ardhshme në Kosovë do të përcillet me mot të ndryshueshëm, por me intervala të gjata me diell. Nga e hëna deri të enjten, kryesisht pasditeve pritet të ketë vranësira dhe kushte për reshje të shiut të përcjella me erëra, në formë të stuhive lokale dhe shkarkime rrufesh, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

  Reshjet nuk do të përfshijnë gjithë territorin e Kosovës, më pak në Dukagjin, ndërsa reshjet e intensitetit mesatar parashihen në rrafshin e Kosovës.

  Temperaturat minimale do të sillen ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 25-31 gradë Celsius.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka deklaruar se ka dy vite që vendi po përballet me krizë ekonomike, edhe si pasojë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu është nisur sot për në Leposaviq për ta takuar kryetarin e Komunës, Lulzim Hetemin, por KFOR-i nuk...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme, njëherit edhe deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëresha Kryeziu, ka folur në Euronews Albania ka folur...
  Lajme09 Qershor 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i bëri thirrje Kosovës që të mos organizojë zgjedhje të reja për kryetarë të komunave në veri...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nuk do të ketë asgjë, për momentin, lidhur me konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë, e cila ishte planifikuar në marrëveshjet...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti aktual i klubit futbollistik Monza, Silvio Berluscoini është shtruar në spital. Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, është shtruar në...
  Lajme09 Qershor 2023
  Sot, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në konferencën ndërkombëtare të mbajtur në Dubrovnik, titulluar “Kroacia Evropiane: Retrospektivë dhe Perspektivë” (European...
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Diskutim i Ligjit për Investime të Huaja, nevoja e krijimit të ofertës për bizneset, diskutimi i Ligjit për Dhomat/Odat, Ligjit për Tregti...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.