×
Etiketë: javës
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se do të emërojë të nominuarin e tij për Gjykatën e drejtësisë Supreme deri në fund të javës dhe i kërkoi Senatit të kontrolluar nga Republikanët të konfirmojë...
Lajme04 Shtator 2020
Ka më shumë se gjashtë muaj që nga koha kur në Kosovë u konfirmuan rastet e para të të infektuarve me COVID-19. Që nga atëherë, Qeveria e Kosovës ndërmori masa të shumta në mënyrë që...
Lajme23 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës po vazhdon të jetë qyteti me më së shumti raste me koronavirus në Kosovë. Përkundër se ka rëniet të lehtë të rasteve, në kryeqytet pati shumë të infektuar brenda kësaj jave. Gjatë...
Lajme16 Gusht 2020
Java e ardhshme në Kosovë do të përcillet me mot të ndryshueshëm, por me intervala të gjata me diell. Nga e hëna deri të enjten, kryesisht pasditeve pritet të ketë vranësira dhe kushte për reshje...
Lajme07 Gusht 2020
Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj Halimaj, ka thënë se gjatë javës së ardhshme qytetarët do të mund të testohen për COVID-19 edhe në laboratore private. Kështu ka bërë të ditur ajo në Klan Kosova, duke shtuar se...
Lajme04 Gusht 2020
Vetëm gjatë javës së fundit në Prishtinë me COVID-19 janë konfirmuar 515 qytetarë, raporton Front Online. Bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik shihet se të martën (sot) janë konfirmuar me COVID-19...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është në ditën...
Ekonomi23 Korrik 2020
Pas bllokimit të llogarive të Telekomit të Kosovës, sot punëtorët e kësaj ndërmarrje kanë protestuar para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Rreth 3500, punëtorë të kësaj ndërmarrjeje rrezikojnë të mbesin pa paga...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Protestuesit në Brazil dhe shtete tjera përreth botës janë bashkuar për të denoncuar mënyrën se si Presidenti Jair Bolsonaro ka menaxhuar pandeminë e koronavirusit, gjersa ky shtet i Amerikës Latine regjistroi javën më të keqe...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Në kuadër të hapjes së kujdesshme të kufijve, Bashkimi Evropian po shqyrton një listë me shtete qytetarët e të cilave do të lejohen të udhëtojnë drejt BE. Një listë e siguruar nga Euronews Albania tregon...
Financa20 Qershor 2020
Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, gjatë ditës së djeshme ka njoftuar se është duke vazhduar zbatimi i masave për ndihmë të bizneseve dhe punëtorëve. Derisa në mëngjesin e sotëm ministrja e Financave tregoi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.