×
Etiketë: javën
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se gjatë javës së ardhshme do të shpërndahen mbi 160 mijë vaksina të gripit sezonal për qytetarët e Kosovës. Kështu ka deklaruar ai pas takimit me përfaqësues nga Instituti...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi është deklaruar se javën që vjen gjyqtari i procedurës paraprake në Hagë do të vendosë nëse Hysni Gucati dhe Nasim Haradinajn do të dërgohen në paraburgim. Ai ka thënë se tani për...
Front TV24 Shtator 2020
Një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe po paralajmërohet të ndodhë në ditët në vijim, duke mos përmendur datë. Bashkimi Evropian në një përgjigje për Front Online thotë se takimi ndërmjet Prishtinës e Beogradit...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Kronika22 Shtator 2020
Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar me aktivitet e saj përmes njësive të trafikut, ku në bashkëpunim me shumë qytetarë është dukje ju shpjeguar të drejtat dhe detyrimet që kanë si pjesëmarrës në trafik....
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku do të jenë dy prej katër personave që do të raportojnë gjatë javës së ardhshme në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë. Në...
Front TV15 Shtator 2020
Punëtorët Shëndetësorë në Kosovë ende nuk i kanë marrë shtesat prej 300 eurove për angazhimin shtesë që kanë bërë gjatë kohës së pandemisë Covid-19, mjete këto që u janë premtuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend...
Lajme13 Shtator 2020
Javën që vjen pritet të ketë temperatura të larta në fillim, ndërsa prej fundit të javës pritet të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave teksa po i afrohemi stinës së vjeshtës. Prishtina Weather njofton...
Lajme10 Shtator 2020
Javën e ardhshme do të vendoset për hapjen e kufijve pa kushte ndërmjet vendeve të rajonit. Ky është konstatimi i ministrave të Shëndetësisë së Kosovës dhe Maqedonisë, të cilët u takuan sot në Shkup. Ministri...
Lajme08 Shtator 2020
Në fillim të javës së ardhshme kryeministri Avdullah Hoti pritet të raportojë në Kuvendin e Kosovës për arritjen e marrëveshjes për “normalizimin ekonomik” me Serbinë në kryeqendrën e ShBA-së, Uashington. Ani pse Partia Demokratike ka...
Lajme06 Shtator 2020
Sipas Prishtina Weather gjatë javës që vjen pritet të mbajë mot kryesisht i ngrohtë dhe me diell. Njoftimi i plotë: Mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë gjatë javës në vijim. 6.09.2020 – Gjatë...
Lajme31 Gusht 2020
Ditëve të para të shtatorit mbi rajonin tonë pritet të kalojë një ciklon, që ditën e sotme dhe të nesërme sjellë kushte për reshje shiu dhe bubullima, derisa mbi vendin tonë do të kalojë një...
Front TV30 Gusht 2020
4 shtatori është data kur delegacioni kosovar dhe ai serb pritet që të ulen në një tryezë diskutimi në Uashington, për ta vazhduar dialogun me ndërmjetësimin e emisarit amerikan, Richard Grenell, raporton Front Online. Politologët...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.