×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia e Kosovës po vazhdon aktivitet në javën e sigurisë rrugore

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar me aktivitet e saj përmes njësive të trafikut, ku në bashkëpunim me shumë qytetarë është dukje ju shpjeguar të drejtat dhe detyrimet që kanë si pjesëmarrës në trafik.

  Java e sigurisë rrugore është duke u shënuar me shumë aktivitete në të gjitha qytetet e Kosovës dhe është premtuar se edhe në të armët ky aktivitet të bëhet tradicional.

  Javën e Sigurisë Rrugore e kanë hapur Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, të cilët edhe kanë nënshkruar betimin “Nënshkruaj betimin, shpëto jetë”.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Kronika19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Ferizaj i ka caktuar masën e paraburgimit kundër të pandehurit I.R. meqë dyshohet se kishte detyruar një të mitur...
  Kronika19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti i Krimeve të Rënda, njofton se ka ngritur aktakuzë, kundër të pandehurit D.Ll., për shkak të veprës...
  Kronika19 Prill 2024
  Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka bërë të ditur se ka dënuar një vozitës në Pejë i cili ishte me...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...
  Lajme19 Prill 2024
  Enver Dugolli, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LVV-së, ka folur për situatën e sigurisë në vend, si dhe për çështjet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.