×
Etiketë: sigurisë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Forumi i dhjetë i Sigurisë i Beogradit me temë: “Nuk ka paqe pa besim” do të mbahet online në tetor dhe midis pjesëmarrësve kryesorë, do të jenë zyrtarët amerikanë dhe evropianë Matthew Palmeri, Miroslav Lajçaku...
Lajme29 Shtator 2020
Në sheshet e kryeqytetit janë vendosur kamera të sigurisë, ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës. Sipas një njoftimi në Facebook, vendosja e këtyre kamerave do të ndihmojë në rritjen e nivelit të sigurisë në...
Lajme25 Shtator 2020
Nga sot të gjithë ata që shkelin ligjin duke bërë̈ vepra penale, duke dëmtuar e ndotur hapësirat publike dhe mjedisin në përgjithësi do të identifikohen nga Policia përmes kamerave të sigurisë̈ dhe do të dënohen...
Kronika22 Shtator 2020
Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar me aktivitet e saj përmes njësive të trafikut, ku në bashkëpunim me shumë qytetarë është dukje ju shpjeguar të drejtat dhe detyrimet që kanë si pjesëmarrës në trafik....
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu thotë se Policisë së Kosovës nuk i lejohet qarkullimi në brendi të fshatit Karaçevë, meqë rruga Novosellë-Karaçevë është në territorin e kontestuar sipas marrëveshjes së Kumanovës. Në fshatin...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një incident i tmerrshëm ka ndodhur në mes të ditës në qendër të qytetit të Stambollit, ku një burrë është filmuar nga kamerat e sigurisë se si qëllohet me armë në këmbë dhe pasi rrëzohet...
Kronika03 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, dhe rreshterin policor, Nuradin Nuradini, me të cilët ka biseduar lidhur me gjendjen e sigurisë,...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në periudhën e kaluar njëvjeçare janë vërë hapa të rëndësishëm në pozicionin institucional të subjektit të ri të sigurisë Agjencia e Sigurisë Kombëtare. Tani kemi Agjenci që punon plotësisht në pajtim me Kushtetutën dhe kornizat...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Dhoma e Ulët e parlamentit gjerman, Bundestag, do të rrisë masat e tij të sigurisë lidhur me koronavirusin e ri pas pushimit të verës, nën dritën e rritjes së infeksioneve në vend. Në një komunikim...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Presidenti Donald Trump njoftoi të martën se do të emëronte si Sekretar të Sigurisë Kombëtare zotin Chad Wolf, i cili aktualisht është sekretar në detyrë i këtij departamenti. “Kam kënaqësinë të informoj amerikanët se Sekretari...
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka pritur në takim zëvendëskryeministrin, Driton Selmanaj. Në njoftimin për media thuhet se Veliu e Selmanaj, diskutuan për koordinimin e aktiviteteve qeveritare, me theks të veçantë për agjendën...
Lajme17 Gusht 2020
Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Intelegjencë, Kreshnik Gashi, sot do të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e këtij institucioni. Gashi do të raportojë lidhur me gjendjen e sigurisë në vend. Mbledhja mbahet në Kuvendin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.