×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Palmeri dhe Lajçaku, do të jenë pjesë e Forumit të Sigurisë në Beograd

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Forumi i dhjetë i Sigurisë i Beogradit me temë: “Nuk ka paqe pa besim” do të mbahet online në tetor dhe midis pjesëmarrësve kryesorë, do të jenë zyrtarët amerikanë dhe evropianë Matthew Palmeri, Miroslav Lajçaku dhe Oliver Varhely.

  Pjesëmarrësit e forumit do të fillojnë një diskutim mbi çështje të rëndësishme, që sipas organizatorëve, dolën në pah në kohën e pandemisë, mungesa e besimit dhe solidaritetit në marrëdhëniet ndërkombëtare, e cila u manifestua përmes krizës së multilateralizmit, besimit në teknologji dhe ndikimit të saj në zhvillimin global që ishin ndër të parat e goditura nga pandemia, raporton Tanjugu.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ndihmëssekretari i Byrosë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike i Departamentit të Shtetit Amerikan, James O’Brien, nesër do qëndrojë në Beograd. Ai madje...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ka dështuar për të tretën herë, nisja e gjyqit të themelit për 19 të pandehurit në dosjen e ashtuquajtur si “Plumbi i...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.