×
Etiketë: pjesë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se në këtë ditë para dy viteve 609.213 qytetarë rrethuan ‘për’ në pyetjen e referendumin “A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO duke pranuar...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti perëndimor gjerman i Vestfalisë Veriore dëshiron të godasë njerëzit që japin informacion të rremë për shpërthimin e Covid-19 në restorante, kafene ose parukeri. Njerëzit të cilët nuk arrijnë të japin detaje të sakta të...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Forumi i dhjetë i Sigurisë i Beogradit me temë: “Nuk ka paqe pa besim” do të mbahet online në tetor dhe midis pjesëmarrësve kryesorë, do të jenë zyrtarët amerikanë dhe evropianë Matthew Palmeri, Miroslav Lajçaku...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ministri serb i Financave, Sinisha Mali ka deklaruar se Mini-Schengeni së shpejti do të bëhet realitet i Ballkanit Perërdimor. Njëkohësisht, ai ka thënë se dobia kryesore e Marrëveshjes së Washingtonit është integrimi i shpejt në...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një videoxhirim i shkurtër, ku fyhet rëndë presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, po shpërndahet me të madhe nëpër rrjetet sociale, dhe në mediat malazeze dhe ballkanike. Pjesë e videos në fjalë është edhe...
Lajme25 Shtator 2020
Ka nisur mbledhja e kryesisë së OVL UÇK-së. Kjo mbledhje po mbahet pas arrestimit të kryetari të OVL UÇK-së dhe bastisjeve që po vazhdojnë të bëhen në ambientet e Organizatës se Veteranëve të luftës. Në...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi ka vizituar sot pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë. Poashtu bashkë me inspektorë kanë shkuar në një pikë karburanti ku inspektorët morën mostrat e naftës dhe...
Vip24 Shtator 2020
Arilena Arës nuk po i ndalen sukseset. Këngëtarja e njohur shqiptare, Arilena Ara, po e shënon edhe një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo është bërë së fundmi pjesë e ‘Vogue Italia’ dhe ‘Milan...
Lajme24 Shtator 2020
Bekim Haxhiu, deputeti nga radhët e PDK-së, ka folur rreth asaj se a do t’i bashkohet kjo parti koalicionit që është tani në Qeverinë e vendit. “PDK do të jetë aty ku do partia dhe...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është ftuar nga Zyra e Kryeministrit dhe nga pala amerikane për të marrë pjesë në ceremoninë e mikëpritjes së ambasadorit të SHBA-ve, Richard Grenell, shkruan Front Online. Osmani...
Lajme21 Shtator 2020
Një pjesë e rrugës “Bill Clinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës...
Lajme18 Shtator 2020
Një 12 vjeçar nga Kosova ka ngritur zërin se Kosova nuk përfshihej në librat shkollore në Suedi, raporton Front Online. Pasi ngriti këtë çështje, shkolla i ndryshoi librat. Kështu edhe bërë të ditur nëna e...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.