×
Etiketë: pjesë
Lajme09 Shtator 2020
Jared Kushner, është zyrtari i Shtëpisë së Bardhë që ishte pjesë e marrëveshjes së nënshkruar me 4 shtator ndërmjet Kosovës, Serbisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por cila është biografia e Kushnerit, bashkëshortit të...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari ekzekutiv i Këshillit Atlantik, Damon Wilson, thotë se dokumentet e nënshkruara nga Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë duhet shikuar si pjesë të një procesi më të gjerë historik, i cili po zgjidhet....
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Policia e Hong Kongut është kritikuar pasi video e policëve duke e rrëzuar përtokë një vajzë 12-vjeçare në afërsi të një proteste pro-demokraci ka bërë bujë, shkruan BBC. Policia ka thënë se vajza ka marrë...
Lajme04 Shtator 2020
Ministrja e Punëve Jashtme që vjen nga radhët e AAK-së, Meliza Haradinaj në konferencën e përbashkët me Hotin pas marrëveshjes në Uashington ka thënë se do të vazhdojnë të jenë pjesë e koalicionit. “Vet prezenca...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i Odës Amerikane në Kosovë, Arianit Zeka, ka folur për takimin e Washington-it që pritet të mbahet sot në të cilin temat e diskutimit janë ekonomike dhe tregtare. I pyetur se në këtë takim...
Lajme04 Shtator 2020
Zyrtare: Trump merr pjesë në takim kokë më kokë me Hotin e Vuçiqin Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e...
Lajme03 Shtator 2020
Në Uashington po vazhdon rundi i dytë i bisedimeve Kosovë – Serbi me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas pauzës, në pjesën e dytë të bisedimeve, sipas mediave serbe, është bashkuar edhe e...
Lajme03 Shtator 2020
Gazetari dhe drejtori i Klan Kosovës Adriatik Kelmendi, që po përcjell nga afër zhvillimet në Washington, merr vesh ekskluzivisht se presidenti amerikan Donald Trump mund të jetë nesër pjesë e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e...
Lajme03 Shtator 2020
Dy nga resurset më të rëndësishme dhe vitale për Kosovën, siç është Trepça dhe Ujmani pritet të jenë temë e negociatave nesër në takimin e 4 shtatorit në Uashington ndërmjet kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit...
Lajme28 Gusht 2020
Për shkak të punimeve të asfaltimit, Komuna e Prishtinës njoftoi se nesër prej orës 08:00 – 15:00, një segment i rrugës “Agim Ramadani” do të jetë i mbyllur për trafik. Saktësisht, do të mbyllet segmenti...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka kthyer sot përgjigje kryeministrit të Kosovës, i cili ka kërkuar që PDK të delegoj një përfaqësues të saj në procesin e dialogut që do të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Më 30 gusht, në Mal të Zi do të mbahen zgjedhjet parlamentare, të njëmbëdhjetat me radhë që nga futja e këtij vendi në sistemin shumëpartiak, si dhe të pestat me radhë që nga shpallja e...
Lajme27 Gusht 2020
Për plotë dy javë, ka qenë i hapur Konkursi për Rekrutët e rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ky konkurs i hapur prej 10 deri me 21 gusht nga Ministria e Mbrojtjes ishte mundësi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.