×
Etiketë: pjesë
Lajme10 Gusht 2020
Zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova ka komentuar përplasjet e fundit ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës LDK- AAK. Ai në një përgjigje të shkurtër për Gazeta Blic ka përjashtuar mundësinë e...
Lajme05 Gusht 2020
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili ka hedhur poshtë mundësinë që kjo parti t’i bashkohet në të ardhmen Qeverisë aktuale të udhëhequr nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike e Kosovës....
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Përveç disa pjesëve malore në Itali, bora ka mbuluar edhe disa pjesë të Zvicrës. Bëhet fjalë për rajonin Fluela Pass që gjendet në kufi me Italinë dhe Austrinë. Një hotel që gjendet në atë pjesë...
Front TV04 Gusht 2020
Ditëve të fundit në media kanë qarkulluar lajme se PDK-ja do të bëhet pjesë e Qeverisë ‘Hoti” për shkak të unifikimit për procesin e dialogut me Serbinë për arritjen e një marrëveshje përfundimtare, por deputeti...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga jugu i Serbisë, dukej se kishin gjetur një gjuhë të përbashkët për bashkëpunim. Mirëpo, një pengesë në këtë drejtim...
Lajme02 Gusht 2020
Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Symi Symposium, i cili u mbajt për 22-ën herë, kësaj radhe në Athinë të Greqisë. “Pandemia: Bota pas COVID-19″ ishte sivjet...
Lajme30 Korrik 2020
Politika e Serbisë është të ruajë paqen dhe stabilitetin për qytetarët e saj dhe tërë rajonin, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi pranuar që në thelb të marrim pjesë në dialogun e sponsorizuar nga...
Lajme29 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në samitin virtual të partneritetit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga Këshilli Atlantik, qendër e politikës së jashtme me seli në Uashington. Pjesëmarrës në...
Lajme25 Korrik 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka marrë pjesë në vendosjen e një laure në hekurudhë, në fshatin Grabovc të Fushë Kosovës, ku tha se po ngrisin vetëdijen, por edhe po promovojnë sigurinë në rrugë. Të...
Biznes25 Korrik 2020
Një pjesë e madhe e bizneseve do të futen në kolaps dhe dhjetëra mijëra vende të punës do të mbyllën për shkak të vonesave të zbatimit të pakos emergjente fiskale dhe mangësive që i ka...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të marr pjesë në samitin e partneritetit të Ballkanit Perëndimor. Këtë samit e organizon Këshilli Atlantik, ndërsa marrin pjesë liderë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Shqipërinë e përfaqëson...
Lajme24 Korrik 2020
Kryeatari i NismaSocialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaruar se nuk mund të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë nëse nuk kemi një unitet të brendshëm nacional. Ai shprehet i bindur se as një kryeministër e as një president...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasadori gjerman në Prishtinë, Christian Heldt, nesër do të largohet nga Kosova duke përfunduar kështu mandatin e tij 3 vjeçar. Diplomati gjerman është shprehur i mërzitur që i duhet të largohet nga Kosova pa pasur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.