×
Etiketë: jenë
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot ju është drejtuar prindërve, nxënësve dhe punonjësve në arsim, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Ai thotë se pandemia ka shkaktuar ndryshime të shpejta dhe tektonike...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Forumi i dhjetë i Sigurisë i Beogradit me temë: “Nuk ka paqe pa besim” do të mbahet online në tetor dhe midis pjesëmarrësve kryesorë, do të jenë zyrtarët amerikanë dhe evropianë Matthew Palmeri, Miroslav Lajçaku...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se Parkingu Flamurtari (Te Santeja) dhe Parkingu ne Breg të Diellit te Qendra Tregtarë që janë menaxhuar...
Ekonomi27 Shtator 2020
Përkundër që qarkullimi i bizneseve ka shënuar rënie mbi 1 miliard euro në pandemi, deputetët të cilët paguhen nga taksapaguesit nuk janë llogaridhënës për miratimin e planit për rimëkëmbje ekonomike që parasheh edhe tërheqjen e...
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...
Lajme13 Shtator 2020
Gjatë ditëve të fundit numri i të infektuarve me COVID-19 ishte thuajse gjatë gjithë kohës nën 100. Teksa muajt e kaluar numri i të infektuarve qëndroi shumë gjatë mjaftë i lartë. Për fat të mirë...
Front TV09 Shtator 2020
Pjesë e marrëveshjes së Uashingtonit ishte edhe Liqeni i Ujmanit. Për deputeten e PDK-së, Besa ismailin, ky liqe dhe Trepça nuk duhet të jenë pjesë e asnjë marrëveshje me Serbinë. Përndryshe sipas saj rrezikohet territori...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj një postimi të ish-zëdhënësit të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në lidhje me marrëveshjen për normalizim ekonomik mes dy...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri Besa Shahini ka vijuar takimin me drejtuesit e Drejtorive dhe Zyrave të Arsimit Parauniversitar në lidhje me masat e ndërmarra për fillimin e vitit të ri shkollor 2020-2021. Në videon...
Lajme03 Shtator 2020
Dy nga resurset më të rëndësishme dhe vitale për Kosovën, siç është Trepça dhe Ujmani pritet të jenë temë e negociatave nesër në takimin e 4 shtatorit në Uashington ndërmjet kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit...
Lajme31 Gusht 2020
Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando pas kthimit në Kosovë, ka takuar ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj ku kanë rishikuar bashkëpunimin dhe veprimet e ardhshme të përbashkëta ndaj Koronavirusit. Ai ka shkruar në Twitter...
Lajme28 Gusht 2020
Bisedimet e ardhshme ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Uashington, do të jenë shumë të vështira, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vullin në programin e mëngjesit të Televizionit “Pink”. Takimi ndërmjet presidentit të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence ka paralajmëruar se dhuna do të përhapet në qytetet amerikane nëse Joe Biden fiton Shtëpinë e Bardhë në nëntor. “E vërteta e vështirë është që ju nuk do të jeni të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.