Bota/Rajoni

Trump godet Zëdhënësin e Clintonit, premton se Kosova dhe Serbia do të jenë prioritet i Trumpit

Trump godet Zëdhënësin e Clintonit, premton se Kosova dhe Serbia do të jenë prioritet i Trumpit
15:46 | 06 Shtator 2020

I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj një postimi të ish-zëdhënësit të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në lidhje me marrëveshjen për normalizim ekonomik mes dy vendeve ballkanike.

Grenell ka shkruar se ish-zëdhënësi i Clintonit është i inatosur që Kosova dhe Serbia janë pajtuar për bërjen e hapave për normalizim ekonomik. “Ai qartazi dëshiron konflikt të vazhdueshëm”, ka shkruar Grenell në Twitter, duke iu referuar Joe Lockhartit, shkruan Gazeta Express.

Më tutje, Grenell ka pyetur pse këto vende janë injoruar, sipas tij, për një kohë të gjatë nga Uashingtoni.

Në fund, ai ka premtuar se Administrata Trump do të vazhdojë t’i ketë Kosovën dhe Serbinë si prioritet kryesor.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera