×
Etiketë: godet
Lajme30 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur dje në fshatin Romajë të Prizrenit ku një veturë ka goditur tre këmbësorë për t’iu shmangur ndeshjes me një veturë tjetër. Mediumi lokal i Prizrenit “RTV Besa” ka publikuar videon nga...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lajme28 Shtator 2020
Një person  është goditur nga një veturë derisa ishte duke kaluar në  rrugën Edmond Hoxha në Prishtinë. Rastin për FrontOnline, e ka konfirmuar Policia e Kosovës. Sipas Policisë, personi i cili është goditur me veturë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një stuhi e fuqishme goditi Romën pasditen e sotme duke shkaktuar përmbytje të konsiderueshme në qytet. Stuhia ka rrëzuar disa pemë, duke shkaktuar trafik, ndërsa janë ndërprerë edhe disa linja tramvaji. Po ashtu është shkëputur...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një grabitje e armatosur ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës në Prishtinë. I dyshuari ka goditur në kokë një person i cili ishte në vendin e tij të punës. Për...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Pas ndalimit të suksesshëm të valës së parë të infeksionit dhe vdekjeve nga koronavirusi, Evropa tani është në mes të valës së dytë të infeksionit, derisa janë rritur pyetjet se çfarë shkoi gabim. Rastet ditore...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Turqia qendrore u godit sonte nga një tërmet i fuqishëm prej 5.1 ballësh. Banorët e rajonit të Nidge të frikësuar lëshuan banesat e tyre dhe dolën në rrugë për t’i shpëtuar goditjeve tjera eventuale. Ata...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Një stuhi e rrallë e stilit të uraganit është duke prekur ishujt në perëndim të Greqisë, duke nxitur shira të rrëmbyeshëm dhe ndërprerje të energjisë elektrike. Stuhia Ianos është përshkruar si uragan mesdhetar, fenomen që...
Kronika18 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Shtime, mëngjesin e së enjtes. I njëjti  nga pakujdesia me automjetin e tij dyshohet se e ka goditur një këmbësor duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK...
Kronika12 Shtator 2020
Një vet aksident ka ndodhur në këto momente në kryqëzimin që lidh rrugët “Agim Ramadani” dhe “Xheladin Rekaliu”, në Prishtinë. Sipas dëshmitarëve, nuk ka të lënduar. Ndërkohë, vërehen dëme në veturë, si dhe prishja e...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Gjatë ditëve të fundit ka pasur disa raportime se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic mund të shkelë marrëveshjen e arritur në SHBA duke refuzuar zhvendosjen e ambasadës në Jeruzalem. Por se një gjë e tillë...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti Hashim Thaçi, në konferencën për media, ka trajtuar një nga një zhvillimet e javës së kaluar, kur u nënshkrua marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë.Për Thaçin është e pranueshme marrëveshja e nënshkruar nga kryeministri Avdullah...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj një postimi të ish-zëdhënësit të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në lidhje me marrëveshjen për normalizim ekonomik mes dy...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.