×
Etiketë: Serbia
Lajme25 Prill 2022
Vizita e Ndihmës Sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Gabriel Escobar, nuk mund të konsiderohet si presion por...
Lajme25 Prill 2022
Pas vizitës së tre senatorëve amerikanë javën e kaluar në Kosovë, edhe dy zyrtarë të lartë amerikanë vijnë për vizitë në Prishtinë. Ndihmës Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike,...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ky vend do ta bëjë një rishikim të plotë të të dhënave për numrin e vdekjeve nga sëmundja COVID-19, për të verifikuar nëse numri përkon me numrin nga...
Lajme01 Tetor 2020
Një person është arrestuar në fshatin Dobrava të Leposaviqit, pasi me automjetin e peshave të rënda me targa të Serbisë, në rrugë alternative i është shmangur kontrollit në pikën kufitare. Sipas Policisë, në automjetin e...
Lajme30 Shtator 2020
Milovan Drecun, nga kontaktet që kishte pasur me prokurorë në Gjykatën Speciale, ishte interesuar se në çfarë drejtimi po shkonin hetimet për pjesëtarët e UÇK-së, për t’u siguruar se do të hetoheshin krerët më të...
Lajme30 Shtator 2020
Serbia në kuadër të normalizimit të raporteve me Kosovën nuk do ta pranojë as në mënyrë të tërthortë dhe as të drejtpërdrejtë pavarësinë e Kosovës, ka deklaruar të mërkurën shefi i Zyrës për Kosovën në...
Lajme29 Shtator 2020
Kryediplomati i Serbisë, Ivica Daçiq, në një intervistë për Happy TV ka paralajmëruar konfirmin e aktakuzës për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, për rolin e tij si lider politik i UÇK-së. Ai ka vazhduar të...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
  Zëvendësdrejtorja e Institutit V-Dem, Anna Lührmann, ka thënë se ka rënë në mënyrë drastike në Serbi "indeksi i demokracisë liberale", të cilin e përdor ky institut kur vlerëson gjendjen e demokracisë në shtete. "Në...
Kronika27 Shtator 2020
Njësiti patrullues ka ndaluar veturën të cilën e drejtonte i një boshnjak, shtetas i Serbisë, ku gjatë kontrollit i janë gjetur mallra pa dokumente përcjellëse. Rasti ka ndodhur dje në mesditë në fshatin Banjë të...
Ekonomi26 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se që nga marrja e detyrës së tij fokus të veçantë i ka kushtuar konsumatorit. Ai ka thënë se janë çdo ditë në teren për të...
Lajme23 Shtator 2020
Një person ka hyrë dje në Kosovë ilegalisht nga Serbia, kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se e ka ndaluar veturën e të dyshuarit në Leposaviq dhe gjatë kontrollit...
Lajme22 Shtator 2020
Serbia edhe më tej vazhdon të furnizojë me oksigjen qytetarët e saj në Kosovë, të infektuar me Covid-19. Nëpër rrugët e Prishtinës është parë një kamion dukshëm mirë i furnizuar, i cili bartë bombola të...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në 24 orët e kaluara, 30 raste të reja të Coronavirusit janë konfirmuar në Serbi. Gjithashtu autoritetet shëndetësore serbe kanë konfirmuar se dy njerëz kanë ndërruar jetë nga COVID-19. Në spitalet serbe janë shtruar 330...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.