Lajme

Kaloi ilegalisht kufirin nga Serbia në Kosovë, i konfiskohet vetura në Leposaviq

Kaloi ilegalisht kufirin nga Serbia në Kosovë, i konfiskohet vetura në Leposaviq
11:55 | 23 Shtator 2020

Një person ka hyrë dje në Kosovë ilegalisht nga Serbia, kështu ka njoftuar Policia e Kosovës.

Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se e ka ndaluar veturën e të dyshuarit në Leposaviq dhe gjatë kontrollit i është gjetur material plastik pa dokumentacion. Me ç’rast i është konfiskuar vetura.

“Njësiti patrullues ka ndaluar veturën të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar i cili kishte kaluar ilegalisht kufirin Serbi –Kosovë. Gjatë kontrollit i është gjetur material plastik pa dokumentacion . Vetura është konfiskuar. Rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera