×
Etiketë: premton
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa u takua me përfaqësuesit e shoqatave bujqësore ku u shtruan çështje me të cilat po përballen fermerët. Me këtë rast, ministri Mustafa u zotua se ministria...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot është takuar me estradën ku njoftoi se ata do të përfshihen në paketën ekonomike, për kompensim. Ai tha se rekomandimet që mori sot, do t’i shtrojë për diskutim që...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se gjatë javës së ardhshme do të nominojë një grua për ta zëvendësuar gjykatësen e Supremes, Ruth Bader Ginsburg, duke përshkallëzuar përplasjet politike për pasardhësen e saj. Ginsburg 87-vjeçare...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe de​puteten e Kuvendit të Kosovës, Rrezarta Krasniqi, kanë vizituar punimet në asfaltimin e rrugës Prilluzhë-Bukosh, projekt ky i Ministrisë së...
Lajme18 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka pritur në takim një grup të të rinjve të Kosovës, nga etni të ndryshme për të cilët ofroi përkrahje. Dumoshi tha se do t’i dëgjojnë kërkesat...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani mori pjesë në përurimin e projektit “Furnizimi me mjete mbrojtëse kundër Covid-19 për kategoritë e rrezikuara sociale”, në Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. Projekti është mbështetur nga Kuvendi...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Presidenti i ri i Malavi, Lazarus Chakwera, të shtunën, njoftoi se planifikon të hapë zyrë diplomatike në Jerusalem. Premtimi i tij pason deklaratat e bëra nga udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, të premten. Chakwera, një...
Lajme07 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë të hënën se “do ta dëshmojë” që Klinika Emergjente është prioritet i tiji. Zemaj e ka vizituar Emergjencën në mbrëmje, duke thënë se ka parë për së afërmi...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj një postimi të ish-zëdhënësit të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në lidhje me marrëveshjen për normalizim ekonomik mes dy...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Kryeministri i ri libanez, Moustapha Adib u angazhua sot në përfundim të emërimit të tij për të formuar sa më shpejt një qeveri të ngarkuar për fillimin e reformave të pritura prej shumë kohësh dhe...
Lajme28 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka premtuar se do të jetë zëri i viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo tha se unë bartë me vete edhe një pjesë...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur sot në mëngjes se Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik do të rris kapacitetet për testime dhe do të decentralizohet procesi i testimeve edhe në QRSHP në...
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi priti sot në një takim njoftues përfaqësueset e organizatës EcoKosWomen nga Prishtina, me të cilët ka biseduar për planet e bashkëpunimit ndërmjet MTI-së dhe kësaj organizate për vitin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.