Lajme

Zemaj viziton Emergjencën, premton shtim stafi

Zemaj viziton Emergjencën, premton shtim stafi
23:40 | 07 Shtator 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë të hënën se “do ta dëshmojë” që Klinika Emergjente është prioritet i tiji.

Zemaj e ka vizituar Emergjencën në mbrëmje, duke thënë se ka parë për së afërmi që ngarkesa e punës është tejet e madhe.

Postimi i plotë: 

Emergjencës do t’i shtohet stafi, por, sistemi i referimit duhet të jetë në pajtim me ligjin!

Sonte qëndrova në Klinikën Emergjente në ShSKUK dhe pash nga afër punën e madhe që po bëhet këtu ku përgjegjësia dhe ngarkesa e punës është tejet e madhe.

Me të drejtë, emergjenca është krenaria e shëndetësisë së shtetit tonë. Ajo ka nevojë për personel, ka nevojë për pajisjet mejekësore, barnat dhe materialin shpenzues.

Emergjenca është prioritet, këtë do ta dëshmoj.

Përgëzime stafit të Klinikës Emergjente, jeni vërtetë krenari e shëndetësisë tonë, andaj, mandati im, do të jetë shembull i fuqizimit të përkujdesjes emergjente. Qytetarët duhet të marrin trajtim sipas nivelit. Tërë sistemi nuk mund të mbulohet nga përkujdesja tretësore e Klinikës emergjente, andaj, edhe sistemi i referimit duhet të funksionoj në përputhje me ligjin. Ju lumtë, suksese

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera