×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj-Stublla premton se do të jetë zëri i viktimave të luftës

  FrontOnline
  28 Gusht 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka premtuar se do të jetë zëri i viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë.

  Ajo tha se unë bartë me vete edhe një pjesë të historisë dhe të vërtetës së luftës, që ende nuk e ka parë dritën e drejtësisë.

  Postimi:

  Zëri i viktmave të luftës që përjetuan tmerrin dhe dhunën seksuale nga forcat serbe gjatë luftës, janë pjesë e pandashme e punës dhe veprimit tim diplomatik në të gjitha takimet brenda dhe jashtë vendit.

  Përmes promovimit të punës së tyre, unë bartë me vete edhe një pjesë të historisë dhe të vërtetës së luftës, që ende nuk e ka parë dritën e drejtësisë.

  Drejtësia do të kërkohet edhe përmes zërit tim.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.