×
Etiketë: jetë
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Tiranë, 1 tetori – Shqiptarët në Malin e Zi kanë mundësi që të përdorin himnin kombëtar dhe për këtë më shumë detaje ka dhënë në studion e Report Tv, gazetari Marash Dedvukaj. Ai ka sqaruar...
Lajme30 Shtator 2020
Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar. Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte...
Lajme30 Shtator 2020
Rënia ekonomike në Kosovë në vitin 2020 si shkak i pandemisë Covid-19 pritet të jetë 7.2 për qind. Në projeksionet e BQK-së recesioni ekonomik në vend pritet të jetë më i thellë se sa është...
Lajme30 Shtator 2020
Në Policinë e Kosovës është raportuar gjatë ditës së djeshme se në fshatin Isniq të Deçanit, një shtetas i Shqipërisë derisa kishte qenë duke punuar në një shtëpi private, dyshohet se ishte rrëzuar dhe kishte...
Lifestyle29 Shtator 2020
Ekzistojnë tri lloje të marrëdhënieve në jetën tuaj dhe nëse gjeni të duhurën nga e para, ju jeni me të vërtetë me fat. Por shumica prej nesh duhet të kalojë nëpër tre hapa dhe lidhje...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, tha se URA është koalicioni i vetëm i qeverisë së re që ka mbrojtur hapur anëtarësimin e Malit të Zi në NATO dhe politika e së cilës...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ministri serb i Financave, Sinisha Mali ka deklaruar se Mini-Schengeni së shpejti do të bëhet realitet i Ballkanit Perërdimor. Njëkohësisht, ai ka thënë se dobia kryesore e Marrëveshjes së Washingtonit është integrimi i shpejt në...
Lajme26 Shtator 2020
Të dielën në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu, paralajmëron IHMK’ja. Sipas institutit, temperaturat...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL UÇK-së Nasim Haradinaj, edhe pse kishte planifikuar të ishte në zyrat e organizatës së tij para se të arrestohej Hysni Gucati, ka thënë për se nuk do të paraqitet në këto zyra,...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Migjen Shala ka thënë se nuk e dinë se çfarë po ndodh. Sipas tij, pjesëtarët e Eulexit, mund të kenë ardhur për të kryer bastisje në zyret e tyre. "Nuk e dimë...
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...
Lajme24 Shtator 2020
Ditën e premte një ciklon i fuqishëm do të zhvillohet mbi Italinë veriore, e gjatë natës në mes së premtes dhe së shtunës do të kalojë edhe mbi rajonin tonë, bën të ditur Prishtina Weather....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.