×
Etiketë: jetë
Lajme24 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në...
Lajme24 Shtator 2020
Bekim Haxhiu, deputeti nga radhët e PDK-së, ka folur rreth asaj se a do t’i bashkohet kjo parti koalicionit që është tani në Qeverinë e vendit. “PDK do të jetë aty ku do partia dhe...
Lajme22 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se rrjedhja e dosjeve nga Gjykata Speciale mund vije si dhuratë nga agjencisë inteligjente...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Strategjia e Suedisë për imunitetin e tufës në luftën kundër koronavirusit, kohët e fundit ka marrë rezultate të mira, ndonëse është kritikuar nga shumica e ekspertëve botërorë. Megjithëse imuniteti i popullsisë është ende nën nivelin...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë për Gazetën Express, se do të ketë edhe aksione tjera kundër krimit, korrupsionit dhe lojërave të fatit. Ka thënë se veprimet e Policisë në Karaçevë do...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdon të insistojë se kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj duhet të jetë president i ardhshëm i vendit. AAK vlerëson se Haradinaj është person unifikues, ashtu siç e kërkon mandati...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme18 Shtator 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nëse Komisioni Evropian nuk është kritik ndaj Serbisë, atëherë është duke humbur kohë në Raportin e Progresit për procesin e integrimit evropian. “Situata...
Front TV17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë plenare në të cilën është duke raportuar kryeministri i vendit Avdullah Hoti lidhur me dialogun me Serbinë. Para deputetëve Hoti e nisi raportimin me parimet e dialogut që...
Lajme16 Shtator 2020
Të enjten mot shumë i ngrohtë dhe shtim i vranësirave. Në fundjavë më freskët me vranësira dhe kthjellime Në detin Mesdhe është duke u zhvilluar një ciklon, që ditën e premte mund të shndërrohet në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në konferencën e parë si ministri i Financave, Fatmir Besimi prezantoi masat që i ka ndërmarrë ministria që ai drejton. Besimi tha se duhet të punohet në mënyrë aktive në mënyrë që qytetarët t’i gëzojnë...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen e PDK-së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.