×
 • Lajme
 • Lajme

  COVID-19 në Kosovë/ Situata vazhdon të jetë stabile, bie në 1441 numri i rasteve aktive

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar.

  Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte më i lartë sesa i rasteve të reja.

  Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 580 persona të dyshuar për virusin COVID-19 dhe vetëm 46 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

  Gjatë ditës së fundit, në Kosovë nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes.

  Numri total i rasteve pozitive është 15.620 raste nga 67.874 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes.

  Në anën tjetër, numri i të shëruarve nga koronavirusi me 62 rastet e fundit ka shkuar në 13,554 raste.

  Kështu, në Kosovë kanë mbetur aktualisht edhe 1441 raste aktive. 

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Musa Damati, avokat i deputetit të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se aktakuza e Prokurorisë ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, nuk...
  Front TV21 Shkurt 2024
  Zëvendëskryetari i Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës, Salih Zyba, nuk ka dhënë shumë detaje se për çfarë është diskutuar në...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Është shtyre raportimi i ministri të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe përfaqësues të Doganës së Kosovës dhe Administratës Tatimore, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.