Gjuha:
×
Etiketë: bie
Lajme30 Shtator 2020
Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar. Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli ka njoftuar për rënien e rasteve aktive me...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli njofton se ka rënie të rasteve aktive me...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Etem Arifi, ose i njohur ndryshe edhe si vota e 61-të e Qeverisë Hoti, sot ka përfunduar në pranga, pas disa muajsh që kishte qenë në arrati. Si rezultat i mosprezencës së tij në...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus në 24-orëshin e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit të hënën. Ndërkaq, vendi ka pasur edhe 16 vdekje të reja, për të...
Lajme28 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 183 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës. Nga këta pacientë, 106 janë të konfirmuar se janë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
I tërë rajoni po përballet me rënie të temperaturave e reshje shiu. Mirëpo, në disa zona malore tashmë kanë rënë edhe fjollat e para të borës. Një ciklon i thellë nga zona e Gjirit të...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së coronavirusit, në mënyrë drastike është ulur numri i kurorëzimeve gjatë vitit 2020. Sipas autoriteteve të vendit, për 70 për qind ka rënë numri i kurorëzimeve dhe se tani kurorëzimet bëhen...
Auto23 Shtator 2020
Investitorët i larguan 50 miliardë dollarë nga vlera e tregut të kompanisë Tesla pavarësisht premtimit të shefit ekzekutiv të saj, Elon Musk, për ta ulur çmimin e veturave elektronike deri në 25 mijë dollarë, por...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një laborator i specializuar për prodhim, paketim dhe shitje marijuane është zbuluar në Itali. Në pranga janë vënë dy persona, një 40-vjeçar shqiptar dhe një 51- vjeçar italian. Raportimet e para që çuan policinë në...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Beth Hayning, një pensioniste 68-vjeçare nga Britania e Madhe, u çmend pasi doli se i dashuri i saj i ri, me të cilin ajo ra në dashuri, ishte një mashtrues për shkak të të cilit...
Lajme21 Shtator 2020
Nën udhëheqjen e nënkryetarit të Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, është mbajtur të hënën takimi i Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, ku është bërë vlerësimi i përgjithshëm. Në takim, nënkryetari Ismajli...
Lajme19 Shtator 2020
Ditëve të fundit numri i rasteve të reja me COVID19 në Kosovë ka pësuar një rënie të madhe. Tash e sa ditë numri i të infektuarve është nën 100 raste. Por cilat komuna kanë numrin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.