Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zbulohet laboratori i drogës, bie në pranga 40-vjeçari shqiptar

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Një laborator i specializuar për prodhim, paketim dhe shitje marijuane është zbuluar në Itali. Në pranga janë vënë dy persona, një 40-vjeçar shqiptar dhe një 51- vjeçar italian.

  Raportimet e para që çuan policinë në zbulimin e këtij laboratori ishin nga disa qytetarë, të cilët kishin vërejtur lëvizje të çuditshme pranë shtëpisë së 51-vjeçarit.

  Pas një hetimi të shkurtër, karabinierët arritën të zbulonin drogën dhe të vinin në pranga dy personat.

  Policia zbuloi dy serra, njëra prej të cilave përmbante 19 rrënjë kanabis 50 cm të lartë dhe tjetra 15 bime 3 metra të gjata. Ndriçimi i lëndës narkotike bëhej nëpërmjet llambave me anë të një sistemi elektrik të improvizuar. Ndërsa sistemi i ujitjes së drogës bëhej me pika.

  Po ashtu u gjetën dhjetëra kavanoza, disa prej të cilave me kanabis gati për tu shitur

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Mitrovicës Veriore, Erden Atiq ka thënë se mandati i tij do të zgjasë deri në vitin 2025, kur në Kosovë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.