Gjuha:
×
Etiketë: bie
Lajme08 Shtator 2020
Numri i rasteve me Covid-19 ka rënë në dy ditët e fundit në Kosovës. Dje dhe sot janë raportuar me pak se 100 raste, shifër kjo me e vogël që nga muaji qershor. Korriku dhe gushti...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Londër, ku një i mitur, 13-vjeç, humbi jetën pasi ra nga kati i tetë i një pallati. Ngjarja u regjistrua në veri-perëndim të Londrës, ndërsa...
Lifestyle07 Shtator 2020
Kur dikush sheh një mizë brenda në ushqim me shumë mundësi e hedh, por ka disa të tjerë që nuk i kushtojnë shumë rëndësi duke thënë se “është vetëm një mizë”. Ky është një gabim...
Lajme03 Shtator 2020
Ka rënë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, transmeton Front Online. Gjatë 24 orëve janë raportuar 78 raste me këtë virus. Njoftimi i IKSHPK-së 190 TË SHËRUAR DHE 78 RASTE ME COVID-19! Gjatë...
Lajme02 Shtator 2020
Drejtori i spitalit të Vushtrrisë, Mursel Pllana në një prononcim për Telegrafin se ka thënë se situata në ditët e fundit është shumë më e qetë dhe se numri i të hospitalizuarëve me COVID-19 është...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Ndërsa një pjesë e Ballkanit po vlon nga i nxehti afrikan, në Slloveni ka nisur të bie borë. Reshjet e borës kanë zbardhur sot Kredarica, një majë mali në Alpet sllovene. Sipas mediave sllovene, reshjet...
Lajme26 Gusht 2020
Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, Mursel Pllana në një prononcim për Telegrafin ka thënë se situata në ditët e fundit është pak më e qetë dhe se numri i të hospitalizurëve...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një italian që kreu një transplant flokësh në Stamboll, ka hedhur në gjyq kompaninë ajrore turke "Turkish Airlines" për dëmin e shkaktuar atij kur një valixhe i ra në kokën e sapo operuar derisa ishte...
Lajme24 Gusht 2020
Një punëtor ndërtimi ka pësuar lëndime të rënda trupore, pasi ka rënë nga kati i katërt i objektit të Kuvendit Komunal në Gjakovë, i cili është në ndërtim e sipër. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
Lajme24 Gusht 2020
Numri i rasteve me Covid-19 ka rënë pak në ditët e fundit në Kosovës, derisa numri i vdekjeve po vazhdon të rritet, vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar 13 viktima nga koronavirusi. Aktualisht...
Lajme23 Gusht 2020
Rënie të nivelit të ujit këtë vit ka pasur edhe Liqeni i Vermicës. Në këtë liqen, nga fotot vërehet se ka rënë dukshëm poshtë niveli i ujit. Me problem të tillë janë ballafaquar këtë vit...
Auto19 Gusht 2020
Një numër i madh i njerëzve po përpiqen të përdorin shërbimin e transmetimit. Përdoruesit u thanë që kishte një problem me lidhjen e tyre në internet dhe se muzika nuk ishte në gjendje të transmetonte,...
Front TV17 Gusht 2020
Si para 5 vjetëve ashtu edhe tash, mendimin për Gjykatën Speciale, e ka të njëjtë. Për Nasim Haradinajn, nënkryetarin e OVL-së, ky trup i ndërkombëtarizuar i gjygjsisë kosovare, është politik, një etnik - kundra shqiptarëve....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.