Lajme

Bie numri i pacientëve që po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale

Bie numri i pacientëve që po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale
15:28 | 28 Shtator 2020

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 183 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës.

Nga këta pacientë, 106 janë të konfirmuar se janë pozitivë me COVID-19.

Në njoftimin e SHSKUK-së thuhet se 101 pacientë janë me oksigjenoterapi, prej tyre 4 në respiratorë dhe 7 me CPAP maskë.

 

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera