×
Etiketë: pacientëve
Lajme30 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 160 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës, prej tyre 100 janë të konfirmuar se janë pozitivë...
Lajme28 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 183 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës. Nga këta pacientë, 106 janë të konfirmuar se janë...
Lajme27 Shtator 2020
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë ka reaguar lidhur me therjen e djeshme me thikë të infermierit në QKUK. Kjo shoqatë e ka cilësuar akt qyqar dhe të papranueshëm sulmin e djeshëm, ndërsa...
Lajme25 Shtator 2020
203 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, shkruan Gazeta Express. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 112 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë...
Lajme24 Shtator 2020
62 raste të reja me COVID-19 u konfirmuan ditën e djeshme. Kësisoj numri i përgjithshëm i të infektuarve shkoi në 15 mijë e 270 raste, nga gjithsej 63 mijë e 638 persona të dyshimtë. Gjatë...
Lajme23 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 202 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës, prej tyre 124 janë të konfirmuar se janë pozitivë...
Lajme21 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjithsej 218 pacientë janë duke u trajtuar për Covid-19 në QKUK dhe në spitalet rajonale të Kosovës. Sipas njoftimit, 218 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë...
Lajme17 Shtator 2020
Në sistemin shëndetësor të Kosovës vazhdojnë të mungojnë gjërat elementare. Në Qendrën Klinike Universitare (QKUK), kryeqendrën shëndetësore të vendit, nuk ka mjaftueshëm karroca për bartjen e pacientëve. Si pasojë e mungesës së tyre, Klinika Emergjente...
Lajme16 Shtator 2020
Në sistemin shëndetësor të Kosovës vazhdojnë të mungojnë gjërat elementare. Në Qendrën Klinike Universitare (QKUK), kryeqendrën shëndetësore të vendit, nuk ka mjaftueshëm karroca për bartjen e pacientëve. Si pasojë e mungesës së tyre, Klinika Emergjente...
Lajme08 Shtator 2020
kënder Murtezani, epidemiolog në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zbuloi në një lidhje direkte me “Ditari” në A2 arsyen se pse ka pasur raste pacientësh me Covid-19 që janë vetëvrarë. “Për rastet...
Lajme07 Shtator 2020
Kosova që nga fillimi i pandemisë e deri më sot ka shënuar gjithsej 14 mijë e 119 raste me koronavirus, prej tyre 563 nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë sot...
Lajme05 Shtator 2020
Vetëm njëra prej tri terapive për trajtimin e pacientëve me Covid-19 gjendet në stoqet e barnatoreve të QKUK-së. Aktualisht QKUK-ja ka në dispozicion hidroksiklorokinën, e cila rekomandohet për trajtim tek pacientët me Covid-19. Megjithatë, ky...
Lajme31 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se nga sot do fillojë të lirohet Klinika e Neurologjisë nga pacientët të cilët po trajtohen aty për koronavirus. Krasniqi thotë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.