×
Etiketë: aktive
Lajme01 Tetor 2020
Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën rastet e para të të infektuarve me COVID-19, numri i rasteve pozitive është 15 mijë e 620 raste, ndërsa aktive janë 1 mijë e 441. Derisa nga...
Lajme30 Shtator 2020
Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar. Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli ka njoftuar për rënien e rasteve aktive me...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli njofton se ka rënie të rasteve aktive me...
Lajme29 Shtator 2020
Numri total i rasteve pozitive është 15.520 raste nga 66.624 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit IKSHPK njoftoi se janë shëruar 142 pacientë derisa numri...
Lajme28 Shtator 2020
Numri i të shëruarve nga Covid-19 në Kosovë po vazhdon të rritet, derisa aktualisht kanë mbetur edhe 1 mijë e 475 raste aktive. Aktualisht numri i pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 ka shkuar...
Lajme28 Shtator 2020
Përurohet pika e UÇK-së së Jezercit në parkun memorial të UÇK-së në Ferizaj Në Komunën e Ferizajt sot është shënuar Dita e Dëshmorëve të UÇK-së, ku në nderim të kësaj dite është bërë përurimi i...
Lajme28 Shtator 2020
Që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para të të infektuarve me COVID-19, në Kosovë deri më tani janë infektuar 15 mijë e 472 me këtë virus. Derisa 13 mijë e...
Lajme28 Shtator 2020
Në Kosovë janë 1,699 raste aktive me Cocid-19, ndërsa 616 raste të vdekjes, dhe 13,064 të shëruar.Numri i përgjithshëm deri me tani i të infektuarve me koronavirus janë gjithsej 15,379 raste nga 65.979 persona të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 në Republikën e Kosovës. Masat e reja janë vënë, ndërkohë që është bërë thirrje për kujdes të shtuar. Kosova ka gjithsej 15.472...
Lajme27 Shtator 2020
Nga 13 marsi kur edhe u shënuan raste e para me Covid-19, në Kosovë kanë rezultuar pozitiv 15.425 persona. Prej tyre 619 kanë vdekur, 13.165 janë shëruar, ndërsa 1.641 raste janë aktive. “Numri total i...
Lajme26 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private, janë testuar gjithsej 664 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme25 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 592 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.