×
Etiketë: rasteve
Lajme30 Shtator 2020
Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar. Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Rumanisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara është regjistruar numër rekord i rasteve të reja të koronavirusit – 2,158. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur shkoi në 127,572 persona. Shifra...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli ka njoftuar për rënien e rasteve aktive me...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli njofton se ka rënie të rasteve aktive me...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ndonëse kryeministri holandez, Mark Rutte, fillimisht kishte thënë se është skeptik për përfitimet që sjell përdorimi i maskës, atij tashmë nuk i ka mbetur zgjidhje tjetër pos t’i shtrëngojë masat pasi vendi i tij po...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 552 raste të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht rasteve të reja, Sllovakia është një ndër...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Çekisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë shtet janë regjistruar 2,946 raste të reja të koronavirusit. Kështu, në shtetin me 10.7 milionë banorë numri i përgjithshëm i rasteve...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një postimi në facebook tha se lakorja e rasteve të vdekjeve brenda 24 orëve ka rënë në zero,. Përkushtimi maksimal sipas tij duhet të vahzdohet tutje .Zemaj premtoi që...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokimi të dytë mbarëkombëtar në Izrael, numri i infeksioneve të coronavirusit ka arritur një rekord të ri të lartë me gati 7,000 raste. Sipas deklaratës së ministrisë së shëndetësisë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Skoci u regjistruan 486 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë në shtetin verior të Mbretërisë së Bashkuar që nga fillimi i pandemisë. Ministrja e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Sipas statistikave zyrtare, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Meksikë ka shkuar në mbi 700,000. Megjithatë, zëvendësministri i Shëndetësisë në këtë shtet ka paralajmëruar se shifra e vërtetë e të infektuarve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.