×
Etiketë: zëri
Lajme28 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka premtuar se do të jetë zëri i viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo tha se unë bartë me vete edhe një pjesë...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Në Shqipëri, 24 orët e fundit shënuan një tjetër rekord viktimash nga COVID 19. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur të shtunën, se 6 persona kishin humbur jetën, mes tyre dhe pacientë të cilët nuk...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Turqia ka deklaruar se ka ritmet më të ulëta të vdekshmërisë nga COVID-19 në Evropë. Sipas statistikave, Turqia rezulton më mirë se shumë vende të pasura evropiane. Por siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar shqiptarët e Luginës së Preshevës për rezultatin që kanë arritur në zgjedhjet parlamentare serbe.Limaj ka thënë se sa herë që shqiptarët janë bërë bashkë rezultatet nuk kanë...
Lajme21 Qershor 2020
Zgjedhjet parlamentare në Kroaci janë paraparë të mbahen më 5 korrik. Një rëndësi të veçantë këto zgjedhje do ta kenë për shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Kroaci. Përveç se vetëm për të marrë pjesë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.