×
Etiketë: Kosova
Lajme25 Prill 2022
Vizita e Ndihmës Sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Gabriel Escobar, nuk mund të konsiderohet si presion por...
Lajme25 Prill 2022
Pas vizitës së tre senatorëve amerikanë javën e kaluar në Kosovë, edhe dy zyrtarë të lartë amerikanë vijnë për vizitë në Prishtinë. Ndihmës Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike,...
Lajme25 Prill 2022
Ndonëse jemi afër festës së Fiter Bajramit, qytetarët nuk kanë vërejtur lirime të artikujve bazë ushqimor. Ata ankohen se krahas ngritjes së çmimeve nuk po ka as reflektim nga ana e inspektoriatit. Disa të intervistuar...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pas refuzimit të autoriteteve të Kosovë për të ndaluar hyrjen e Ministrit të Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Gjuriq ka...
Lajme01 Tetor 2020
Interpoli dhe Europoli kanë zhvilluar një aksion ku janë arrestuar 166 persona. Aksioni është zhvilluar në Evropën Juglindore kundër migrimit ilegal trafikimit me armë zjarri dhe trafikimi me drogë. Operacioni është zhvilluar nga data 24...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Austrisë në Prishtinë Chritoph Widinger, me të cilin ka diskutuar në lidhje me gjendjen e krijuar si pasojë e COVID-19, punën e...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një burrë 67 vjeç me prejardhje nga Kosova akuzohet se në vitin 2019 e mbyti gruan e tij, duke e goditur me ‘lugë’ të këpucëve. Ai sot do të dalë para Gjykatës së Qarkut në...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Lajme29 Shtator 2020
Profesori amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben Meir, në një shkrim të tij thotë se Kosova është vend me potenciale të jashtëzakonshme nëse i mobilizon burimet e veta njerëzore dhe materiale....
Lajme28 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Italisë në Kosovë Nicola Orlando me të cilin bisedoi për çështje që janë të interesit të përbashkët. Si temë...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 në Republikën e Kosovës. Masat e reja janë vënë, ndërkohë që është bërë thirrje për kujdes të shtuar. Kosova ka gjithsej 15.472...
Lajme27 Shtator 2020
Ende nuk është zbuluar ndonjë vaksinë, megjithatë institucionet shëndetësore po zotohen se Kosova do të jetë ndër vendet prioritet që do t’i dhurohen ato për luftimin e pandemisë COVID-19. Deklarata të tilla po shihen me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.