×
Etiketë: trump
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Sondazhi i parë pas duelit televiziv mes Donald Trump dhe Joe Biden, shfaq kandidatin demokrat në avantazh me 8 pikë ndaj rivalit republikan. Biden zotëron 50% të mbështetjes, kundër 42% të Trump. Për sajtin e...
Vip30 Shtator 2020
Mbrëmë është mbajtur debati presidencial mes Donald Trump dhe Joe Biden i cili zgjati më shumë se 90 minuta. Edhe të famshëm të artit shpeshherë tregojnë përkrahjen e tyre për figurat e shtetit. Një nga...
Lajme29 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar sërish ndaj shkeljeve që Serbia po i bën marrëveshjes së Uashingtonit për ndaljen e fushatës kundër njohjeve të Kosovës. Ajo në një postim në Twitter ka njoftuar...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka pranuar që të komentojë deklarimet e presidentit të SHBA’së. Presidenti i SHBA'së Donald Trump, gjatë një tubimi në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale ka thënë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19, me një përgjigje brenda 15 minutash. ”Jam krenar që kemi zbuluar...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Presidenti i SHBA’së, Donald Trump sot ka kërkuar që kundërshtari i tij në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden të testohet për drogë përpara debatit që do të mbahet ditën e martë. Ai gjithashtu tha se dhe...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
I pyetur se kush e ka propozuar idenë për të emërtuar Liqenin e Ujmanit me emrin e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ai u përgjigj se kjo ka ardhur nga serbët e Kosovës. “Qytetarët tanë...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë një tubimi zgjedhor në Pensilvani, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë janë përqafuar në Zyrën Ovale, kur shkuan për ta nënshkruar marrëveshjen e 4 shtatorit....
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump hodhi poshtë pretendimet se ai nuk do të pranonte një dorëzim paqësor të pushtetit, gjatë një tubimi zgjedhor në Virxhinia. Por tha ai, e vetmja mënyrë për ta mundur në garë,...
Lajme26 Shtator 2020
Eksperti amerikan për Ballkanin, njëherit profesor, Alon Ben Meir, ka komentuar propozimin për ndryshimin e emërtimit të Liqenit të Ujmani në Liqenin e Presidentit Tumpit.Alon Ben Meir, këtë reagim e bëri pasi që Kryeministri i...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, thuhet se do të nominojë Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë, në vendin e së ndjerës Ruth Bader Sinburg. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, vendimi...
Lajme25 Shtator 2020
I dërguari i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell të premten ka polemizuar me gazetarin dhe analistin boshnjak, Jasmin Mujanoviq në kuadër të reagimeve pas propozimit që Ujmani të emërtohet “Liqeni Trump”. Grenell ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.