×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump prezanton testin më të shpejtë COVID-19

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19, me një përgjigje brenda 15 minutash.

  ”Jam krenar që kemi zbuluar në një kohë të shkurtër testin më të përparuar në botë”, deklaroi Trump, raporton ATSh.

  “Pothuaj 6,5 milionë teste të shpejta do të sigurohen këtë javë”, theksoi Brett P. Giroir, ndihmëssekretari i Shëndetësisë duke shfaqur një demonstrim të drejtpërdrejtë me një tampon.

  Presidenti shtoi se “jemi në rrugën e duhur për të shpërndarë vaksinën në një kohë rekord” kundër koronavirusit”.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Një shofer taksie në Tokio është arrestuar për vrasjen e qëllimshme të një pëllumbi me makinën e tij, sipas policisë. 50-vjeçari u...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Moti i ftohtë dhe ngricat në Gjermani janë shkaktarë të aksidenteve të shumta në të cilat vetëm sot kanë humbur jetën tre...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Dhjetë vjet më parë, sot, më 5 dhjetor 2013, vdiq Nelson Mandela, presidenti i Republikës së Afrikës së Jugut, një njeri emri...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit Mirush Kabashi. Kurti, theksoi se Kabashi do të kujtohet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Organizata për Rritjen e Cilësisë së Arsimit ka reaguar pas rezultateve të PISA’s për vitin 2022, sipas të cilave, ku Kosova u...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Dhoma e ulët e parlamentit francez ka miratuar njëzëri një projekt-ligj që ndalon cigaret elektronike, në përpjekje për të mbrojtur të rinjtë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Sipas Gani Gërmisë, Buci është “rrenc”. Kështu i tha vetë ai gjatë darkës pas spektaklit e cila është përgatitur nga Fish Shop....
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në konferencën “Të bashkuar kundër dhunës – Mjaft!”, ka folur për vrasjen e 30-vjeçares Liridona Ademaj e...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Diskutimi mes Adrit dhe Ilirianës rreth lojës që kanë bërë me Shqipen ka vazhduar edhe pas spektaklit. Teksa të dy kanë shijuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.