×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sondazhet pas debatit, Biden në epërsi me 6 pikë ndaj presidentit Trump

  FrontOnline
  01 Tetor 2020

  Sondazhi i parë pas duelit televiziv mes Donald Trump dhe Joe Biden, shfaq kandidatin demokrat në avantazh me 8 pikë ndaj rivalit republikan.

  Biden zotëron 50% të mbështetjes, kundër 42% të Trump. Për sajtin e specializuar RealClearPolitics, që llogarit mesataren e të gjitha sondazheve kryesore, kandidati demokrat zotëron një avantazh prej 6.6 pikësh kundrejt presidentit, ndërsa ka mbetur vetëm 1 muaj përpara zgjedhjeve.

  Vetëm 4% janë shprehur akoma të pavendosur, ndërkohë që 2% të amerikanëve kanë pohuar se nuk do të shkojnë të votojnë më 3 nëntor.

  Duke marrë shkas nga sondazhet e publikuara pas debatit, analistët theksojnë se avantazhi i Biden tregon se ai ishte fituesi i përballjes së parë televizive.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Kaosi ishte sërish kryefjalë e Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me gardën. Deputeti Flamur Noka...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vëllai i i Liridona Ademaj ka folur për detajet e vrasjes së motrës së tij nga bashkëshorti Naim Murseli. Fillimisht u mendua...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një postimi në Facebook ka thënë se menaxhmenti i Trepçës i ka rreth 80...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Familjarët e Liridona Ademaj, kanë hapur të pame në fshatin Rracaj ku pritet të rivarroset, 30-vjeçarja e vrarë javën e kaluar në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.