×
Etiketë: presidentit
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Sondazhi i parë pas duelit televiziv mes Donald Trump dhe Joe Biden, shfaq kandidatin demokrat në avantazh me 8 pikë ndaj rivalit republikan. Biden zotëron 50% të mbështetjes, kundër 42% të Trump. Për sajtin e...
Lajme01 Tetor 2020
PDK: Për zgjedhjen e presidentit do të flasim kur të vijë koha Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për 100-ditëshin e Qeverisë Hoti,...
Lajme28 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, i ka reaguar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për mos miratimit të ligjit për vlerat e luftës. Behramaj ka thënë se as 61 deputetë nuk janë të nuk...
Lajme27 Shtator 2020
Fatmir Sejdiu dha dorëheqje nga posti i presidentit të Kosovës më 27 shtator të vitit 2010. Dorëheqja e tij vjen si rezultat i vendimit të Gjykatës Kushtetuese, me të cilin konstatohet se Sejdiu ka bërë...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti iu është përgjigjur edhe njëherë kreut të AAK’së, Ramush Haradinajt që tha se kjo qeveri mund të rrëzohet nëse ai nuk votohet për President. Hoti në një konferencë për media ka thënë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Është konstituar përbërja e re e kuvendit në Malin e Zi, në të cilin shumicën do ta kenë tre koalicionet: “Për ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “E zeza mbi të...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti Trump konsideron se ka vendosur paqen mes Kosovës dhe Serbisë “që luftojnë njëra tjetrën ndër shekuj”. LVV’ja konsideron se qasja e Trumpit në një deklaratë të tij, gjatë fushtës zgjedhore për president të SHBA’së,...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ndau medaljen e “Urdhrit të Lirisë”, për presidentin amerikan, Donald Trump, e me këtë rast ka reaguar djali i këtij të fundit, Donald Trump...
Lajme18 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend janë shprehur më të gatshme që të shkojnë në zgjedhje të parakohshme, se sa t’i bashkohen LDK-së në qeverisje. As AAK-ja nuk e do LDK-në për të qeverisur, nëse kjo e...
Lajme15 Shtator 2020
Me 14 mars të këtij viti presidenti Hashim Thaçi i shtyu zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë. Këtë veprim ai e mori si masë preventive për përhapjen e koronavirusit në atë kohë kur në vend u...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri ka folur për zgjedhjen e pasuesit të Hashim Thaçit në Presidencë. Beqiri, në “Debat Plus”...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Nisma’s Socialdemokrat, Fatmir Limaj, pas përfundimit të takimit që pati më dy liderët e partive politike në pushtet tha se çështja e presidentit nuk ka qenë temë e takimit, raporton Front Online. “Çështja...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.