Front TV

Hoti i përgjigjet edhe njëherë Haradinajt për presidentin: Flasim kur të vjen koha

Hoti i përgjigjet edhe njëherë Haradinajt për presidentin: Flasim kur të vjen koha
11:28 | 24 Shtator 2020

Kryeministri Avdullah Hoti iu është përgjigjur edhe njëherë kreut të AAK’së, Ramush Haradinajt që tha se kjo qeveri mund të rrëzohet nëse ai nuk votohet për President.

Hoti në një konferencë për media ka thënë se presidenti është duke punuar sipas kompetencave, e se kjo temë do të diskutohet kur të vjen koha.

Hoti tha se në muajin shkurt të vitit të ardhshëm do të bëjnë një zgjidhje për postin e Presidentit.

“Në shkurt duhet të bëjmë na zgjidhje. Atëherë do te shtrohet kjo çështje. Është e qartë që ky koalicion mund ta zgjedh vetë Presidentin”, tha ai.

 

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/461244884834551/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera