×
Etiketë: aaksë
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se përfaqësuesit e fermerëve janë gjobitur nga policia për mosrespektim të rregullave anti-covid, pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti, shkruan...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka hedhur përsëri në votim, në parim, projektligjin për rimëkëmbje ekonomike ku vetëm 60 deputetë morën pjesë në votim, dhe projektligji do të votohet përsëri në seancën e ardhshme. Për çka ka...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti iu është përgjigjur edhe njëherë kreut të AAK’së, Ramush Haradinajt që tha se kjo qeveri mund të rrëzohet nëse ai nuk votohet për President. Hoti në një konferencë për media ka thënë...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri nga AAK, Besnik Tahiri, po konsideron se në dialogun me Serbinë, janë “tri fusha të minuara”, në të cilët Kosova duhet të ketë shumë kujdes. E para sipas tij është fizibiliteti mbi Ujmaninm, nga...
Lajme21 Shtator 2020
Deputetja Donika Kadaj-Bujupi ka treguar statusin e saj brenda AAK’së. Duke folur në emisionin DPT te Fidani në T7 ajo ka thënë se ajo do të qëndrojë ende në këtë subjekt. “Jam ende në Aleancë...
Lajme20 Shtator 2020
Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë...
Lajme19 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj edhe këtë fundjavë ka vendosur ta kalojë duke bërë ngjitje në mal. Ai së bashku me disa miq të tij janë ngjitur në Majën e Bajrakut në Suherekë e cila...
Lajme14 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka treguar se u takua me Ragmi Mustafën, ku Selimi tha se ndaj Mustafës Gjykata e Bujanocit padrejtësisht i ngriti padi para dy dite. Selimi tregoi se kjo padi është...
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini, ka thënë se subjekti politik që ai e përfaqëson insiston që të jetë pjesë e procesit të dialogut Kosovë-Serbi.Gjini në Info Magazine në Klan Kosova tha...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i AAK-së, Bekë, Berisha, ka treguar sot se Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj më 4 shtator kishte marrë telefonatë nga i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Ai ka thënë...
Front TV08 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK) do të zhvillojë një takim të Këshillit Drejtues gjatë ditës. Kurse në një intervistë për Front Online, deputeti I kësaj partie Gazmend Syla ka thënë se temë e këtij...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha i tha Gazetës Express se partia e tij janë duke mbajtur mbledhje të kryesisë dhe në shqyrtim ndër të tjera është edhe pozita e AAK’së në qeverinë Hoti. Mbrëmë kryetari...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.