Gjuha:
×
Etiketë: aaksë
Lajme08 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pritet të mbajë një takim me strukturat e partisë në ora 12:00,raporton portali FrontOnline. Sipas burimeve të portalit, FrontOnline brenda AAK-së, në këtë takim do të diskutohet për marrëveshjen e...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj është shprehur i pakënaqur me veprimet e partnerit të koalicionit qeverisës rreth mos pjesëmarrjes së zyrtarëve të kësaj partie në takimet e kryeministrit Avdullah Hoti në procesin e dialogut. Ai...
Lajme06 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e AAK-së, Gazmend Syla, ka folur rreth zhvillimeve të fundit sa i përket takimit në Uashington, mes delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë. Ai në veçanti ka folur për rëndësinë e...
Lajme04 Shtator 2020
Gazeta Express mëson se ministrat e AAK’së pritet të japin dorëheqje pas nënshkrimit të marrëveshjes nga kryeministri Hoti me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, e rrjedhimisht, partia e Haradinajt largohet nga koalicioni qeverisës me LDK’në....
Lajme04 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme është raportuar në media se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj po kërkon që të anulohet marrëveshja që pritet të nënshkruhet sot me Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë, amerikanët...
Lajme02 Shtator 2020
Tri barna për shërimin e COVID-19 do të përfshihen në Listën Esenciale.Kjo pasi që ministria e Shëndetësisë gjatë së martës ka aprovuar propozimin e grupit profesional të Agjencisë së Kosovës për Produkte dhe Pajisje Medicinale...
Lajme02 Shtator 2020
Tri barna për shërimin e COVID-19 do të përfshihen në Listën Esenciale. Kjo pasi që ministria e Shëndetësisë gjatë së martës ka aprovuar propozimin e grupit profesional të Agjencisë së Kosovës për Produkte dhe Pajisje...
Lajme31 Gusht 2020
Një përplasje e re është nisur në mes të partnerëve të koalicionit LDK-AAK. Kësaj here, deputeti i AAK’së, Gazmend Syla e ka kritikuar Armend Zemajn, ministër i Shëndetësisë për menaxhimin e situatës me COVID 19....
Lajme29 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj tha se zgjedhja e presidentit varet kryekëput nga votat deputetëve të AAK-së, prandaj po s’u zgjodh Ramush Haradinaj president, vendi do të shkojë në zgjedhje. Ai tha se shkuarja në...
Lajme25 Gusht 2020
Selim Selimi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i është përgjigjur nënkryetari të LDK’së, Lutfi Hazirit, pasi ky i fundit kur ka folur për punën e presidentit, ka thënë se pozita e presidentit kalon nëpër...
Kronika24 Gusht 2020
Xhafer Gashi që është pjesë e Këshillit Drejtues të AAK-së, ka thënë se pozita e Presidentit të Kosovës i takon kësaj partie pasi t’i skadojë mandati Hashim Thaçit. “Mendoj se Haradinaj duke u bazuar në...
Lajme21 Gusht 2020
Nismës Socialdemokrate nga sot i është bashkuar ish kandidati për kryetar të Malishevës, njëheresh asambleist në Kuvendin Komunal të Malishevës, Kajtaz Gashit. Gashi po ashtu ishte edhe ish kryetar i degës së AAK-së në Malishevë....
Lajme20 Gusht 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se do të kushtëzojë LDK’në me pozitën e presidentit, në rast se këta nuk duan që të rrëzohet para kohe qeveria, raporton Gazeta Express. Në një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.