Gjuha:
×
Etiketë: aaksë
Lajme15 Gusht 2020
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla dhe Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, janë nisur për në SHBA për takime me zyrtarë të Departamentit të Shtetit. Njoftimin e ka bërë Ministri i Drejtësisë, i cili ka thënë...
Ekonomi14 Gusht 2020
I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime më 2 shtator. Për çka kryeministri i Kosovës,...
Lajme12 Gusht 2020
Sapo ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të AAK-së.Nënkryetari i këtij subjekti, Ardian Gjini, ka thënë se aty është diskutuar për gjetjen e zgjidhjes që pas përfundimit të mandatit të Presidentit Hashim Thaçi vendi...
Lajme12 Gusht 2020
Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është duke zhvilluar mbledhjen e saj, të thirrur nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë takim pritet të diskutohen disa nga temat aktuale në vend, siç...
Ekonomi11 Gusht 2020
Alenca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), e cila udhëhiqet nga ish-kryeministri Ramush Haradinaj, ka ndër deputetët më të pasur në Kuvendin e Kosovës. Grupi Parlamentar i AAK-së që ka 14 deputetë “peshon” hiç më pak se...
Lajme11 Gusht 2020
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, javën që shkoi dha sinjale që mund të ketë prishje të koalicionit qeverisës, për shkak të mospajtimeve për dialogun me Serbinë. Lidhur me këtë gjë,...
Lajme11 Gusht 2020
Javëve të fundit ka pasur zëra se mund të ketë lëkundje të koalicionit qeverisës dhe prishje të tij, pikërisht për deklarimet e Ramush Haradinajt rreth mospajtimeve sa i përket dialogut me Serbinë. Por, këta zëra...
Lajme05 Gusht 2020
Selim Selimi i AAK-së në Frontal të T7 thotë se kanë pasur disa probleme brenda koalicionit qeverisës, që kanë nisur nga vizita e kryeministrit Avdullah Hoti në Bruksel, ku u takuar me Presidentin serb, Aleksander...
Lajme02 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së Gazmend Syla ka reaguar pas ndalimit nga organet e Republikës së Shqipërisë të ish-luftëtarit Murtez Kastrati. Murtez Kastrati nga Lipjani, është ndaluar nga policia shqiptare bazuar në një fletëarrest serb, për pjesëmarrjen...
Lajme29 Korrik 2020
Nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu, në një prononcim për portalin FrontOnlin,  foli  për raportet që kanë me partnerin e koalicionit LDK-në. Haxhiu tha se nuk ka përçarje ndërmjet koalcionit  por ka mendime ndryshe të cilat...
Lajme29 Korrik 2020
Nesër pritet të zhvillohet takimi i radhës ndërmjet koordinatorit të Kosovës për dialog me Serbinë, Skender Hyseni dhe drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq për arritjen e një marrëveshje finale...
Lajme29 Korrik 2020
Deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj, ka njoftuar se ka ndërruar jetë vëllai i tij 38 vjeçar, Jahir Demaliaj, pas një sëmundje të rëndë. Siç ka njoftuar Shkumbin Demaliaj, vëllai i tij ka qenë duke u...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.