Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i AAK-së: Aleanca nuk përkrah dialogun teknik, kërkojmë përfshirjen amerikane në bisedime

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, javën që shkoi dha sinjale që mund të ketë prishje të koalicionit qeverisës, për shkak të mospajtimeve për dialogun me Serbinë.

  Lidhur me këtë gjë, deputeti i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Gazmend Syla, në një intervistë për Front Online, ka thënë që kjo parti nuk e përkrahë dialogun teknik i cili do të zgjaste pa afat.

  “Aleanca nuk përkrah dialogun teknik me ndërmjetësim të emisarëve politikë, që do të zgjaste pa afat, sepse e kaluara na ka dhënë̈ mësim se shteti jonë nuk përfiton asgjë̈ nga ky lloj dialog”, ka thënë Syla për Front Online.

  Sipas tij, nga AAK-së është duke u kërkuar përfshirja e amerikanëve dhe udhëheqësve të lartë politik të Evropës në këtë proces.

  “AAK-ja kërkon përfshirjen amerikane dhe udhëheqjes së lartë të Evropës të nivelit të Merkel dhe Makron, e jo të zyrtareve si Mogherini e Borell”, ka thënë ndër të tjera ai.

   

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.