×
Etiketë: perkrah
Lajme30 Shtator 2020
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka mbështetur Konventën e Stambollit e cila u miratua në kuvendin e Kosovës ditë më parë. Ambasadori Orlando ka përgëzuar popullin e Kosovës për miratimin e kësaj konventën...
Lajme26 Shtator 2020
Ish-deputeti, Labinot Tahiri u ka dal në mbrojtje krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, pasi këta të fundit u arrestuan dje me urdhër të Gjykatës Speciale. Sipas tij, është turp për ata që...
Ekonomi22 Shtator 2020
Kryetari i Grupit Parlamentar te PDK-së, Bedri Hamza, pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka thënë se është vonuar me aprovimin e buxhetit dhe ai nuk ka qenë adekuat për nevojat e kohës. Hamza ka...
Vip13 Shtator 2020
Këngëtari Robert Berisha ka shpërndarë në profilin e tij në Instagram një sekuencë nga kënga e fundit e ish-gruas së tij, Nora Istrefit në bashkëpunim me Butrint Imerin. Roberti ka zgjedhur pjesë nga kënga ku...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Ndonëse në Kosovë shumëkush tha se administrata e Trumpit dhe Bashkimi Evropian janë në një lloj “përplasjeje” për çështjen e Kosovës, kjo nuk duket të jetë aspak kështu. Madje, duket se emisari special i SHBA-ve...
Lajme03 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, u ka dhënë përkrahje futbollistëve të Kosovës, para duelit kualifikues kundër Moldavisë, takim ky që zhvillohet sot nga ora 20:45. “Me Kosovën, sot e përgjithmonë”, ka shkruar Osmani...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Mehmet Zenka nga koalicioni “Bashkë nji za”, që garon në zgjedhjet e përgjithshme në Mal të Zi të dielën e 30 gushtit, është dekoruar të premten me “Urdhrin e Pavarësisë” nga presidenti i Kosovës Hashim...
Lajme20 Gusht 2020
Shtetet e Ballkanit Perëndimor nuk kanë një qëndrim të përbashkët për situatën në Bjellorusi dhe protestat e përditshme, në të cilat kërkohet dorëheqja e Alyaksandr Lukashenkas, përsëritjen e zgjedhjeve të kontestuara për president, në të...
Lajme13 Gusht 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës në Qeverinë “Kurti”, Haki Abazi, në një intervistë për Front Online, ka thënë që rrëzimi i Qeverisë Kurti, me mocion mosbesimi, dhe tentim rrëzimi i Qeverisë “Hoti”, po me mocion mosbesimi janë...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga komuniteti boshnjak, Duda Balje, thotë se do ta përkrahë në mënyrë të parezervë ligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së. “Sot, unë si deputete e komunitetit boshnjak...
Lajme11 Gusht 2020
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, javën që shkoi dha sinjale që mund të ketë prishje të koalicionit qeverisës, për shkak të mospajtimeve për dialogun me Serbinë. Lidhur me këtë gjë,...
Lajme06 Gusht 2020
Për mocionin e ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzim të qeverisë Hoti, nuk ka vota për të dhënë Nisma Socialdemokrate e cila është pjesë e këtij koalicioni qeverisës. Kështu ka deklaruar për KosovaPress deputeti i...
Lajme06 Gusht 2020
Përkundër përçarjeve të fundit ndërmjet LDK-së dhe AAK-së, kjo e fundit e cila është pjesë e këtij koalicioni qeverisës nuk pritet ta përkrahë mocioni për rrëzimin e qeverisë Hoti. Madje në këtë parti nuk besojnë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.