×
Etiketë: deputeti
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, i pyetur nga Front Online, se kur do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, për të vendosur për vijat e kuqe me PDK-në, tha se nuk kanë informacion, por...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Etem Arifi, ose i njohur ndryshe edhe si vota e 61-të e Qeverisë Hoti, sot ka përfunduar në pranga, pas disa muajsh që kishte qenë në arrati. Si rezultat i mosprezencës së tij në...
Lajme29 Shtator 2020
Është vetëdorëzuar para pak çastesh deputeti romë Etem Arifi. Siç mëson IndeksOnline ai para pak çastesh është dorëzuar në burgun e Hajvalisë. Ndryshe ai ka shterur të gjitha mundësitë që kishte për të refuzuar të...
Lajme27 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj PDK-së, sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në secilin mandat që...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë në Komisionin për Legjislacion për zotimin e tij për themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe si dhe procesin e Vetingut. Iniciuesi i kësaj kërkese, deputeti i LVV-së,...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë në Komisionin për Legjislacion për zotimin e tij për themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe si dhe procesin e Vetingut. Iniciuesi i kësaj kërkese, deputeti i LVV-së,...
Lajme22 Shtator 2020
Deputeti i LDK’së, Fetah Rudi ditë më parë ka njoftuar se është liruar nga spitali ku po trajtohej pas infektimit me COVID 19, raporton Gazeta Express. Rudi për shërimin e tij ka njoftuar përmes një...
Lajme21 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj. Kërkesa e Ukës ka ardhur pasi ministrit të Shëndetësisë së Çekisë, dha dorëheqje sot nga pozita e tij për shkak...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të ndryshohen edhe brenda orëve, dhe se bashke me kazinot e prostitucionin duhet të...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka pyetur Qeverinë se ku kanë mbetur 300 milionë euro financim e kredi shtesë që ua dha Kuvendi për t’i ndihmuar qytetarët e bizneset. Murati në një postim në...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani ka reaguar pasi që punonjësve të shëndetësisë nuk ju janë paguar shtesat e premtuar. Në një postimi në llogarinë e tij në facebook, Ramadani ka thënë që në kohën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.