×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i LDK-së – Isa Mustafës: Vendimin për “vijat e kuqe” e merr Këshilli

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij.

  “Për këto shkelje të vendimeve të partisë në të kaluarën janë marrë vendime për përjashtim të nënkryetares nga funksionet e saj ndërsa tani vetë kryetari i then vijat e kuqe dhe për këtë duhet të vendos Këshilli i Përgjithshëm sepse i bie se ai personalisht po i shkel vendimet e Këshillit dhe për këtë është mirë që për secilin zyrtar apo kushdo që i shkel vendimet e Këshillit duhet të merre masa disiplinore siç janë marrë në të kaluarën”, tha ai për Front Online.

  Lajmi i plotë:

  Deputeti i LDK-së “godet” Isa Mustafën: Këshilli duhet të merr masa disiplinore ndaj tij

   

  Gjiganti zviceran “Lika Group” synon ta zbukurojë Prishtinën (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Aktualisht numri i familjeve në Kosovë që duan të adoptojnë fëmijë është sa katërfishi i numrit të fëmijëve pa përkujdesje. Një dokument...
  Lajme19 Maj 2024
  Prokuroria publike e Schwyz-it dënoi kosovarin për hyrje të paligjshme, qëndrim të paautorizuar dhe punë pa leje me një gjobë prej 6800...
  Lajme19 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se sundimi i ligjit dhe siguria e qytetarëve të Kosovës është në...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. me ç’rast kërkoi të zbatohen marrëveshjet...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.